Reklama

Zagęszczarka do gruntu – jaki sprzęt wybrać do firmy?

Opublikowano:
Autor:

Zagęszczarka do gruntu – jaki sprzęt wybrać do firmy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Większość firm budowlanych i brukarskich posiada na stanie urządzenia zagęszczające grunt, czyli tzw. zagęszczarki. Są to ciężkie, głośne i drogie maszyny, bez których osadzenie fundamentów, położenie kostki brukowej czy budowa drogi asfaltowej nie byłaby możliwa. Zakup zagęszczarki do firmy nie jest zatem zadaniem łatwym i każdą decyzję należy dobrze przemyśleć. W końcu średniej klasy modele zagęszczarek potrafią kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czym kierować się przy zakupie zagęszczarki?

Jakie są rodzaje zagęszczarek do gruntu?

Na rynku znajdziemy podstawowy podział zagęszczarek na 3 rodzaje: modele stopowe (tzw. skoczki lub ubijaki), zagęszczarki jednokierunkowe oraz najcięższe – zagęszczarki dwukierunkowe. Czym różnią się poszczególne rodzaje zagęszczarek? Do najlżejszych i najbardziej zwrotnych zaliczają się tzw. skoczki. Posiadają bardzo wąską płytę, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas ubijania ziemi w bardzo wąskiej przestrzeni, np. wykopach pod rury. Oferują przy tym całkiem wysoki wskaźnik zagęszczenia, z uwagi na duży nacisk punktowy.

Nieco większe i bardziej wydajne powierzchniowo są zagęszczarki jednokierunkowe, a do najcięższych zaliczają się modele dwukierunkowe (rewersyjne). Te ostatnie z uwagi na sporą masę i powierzchnię płyty wibracyjnej, wykorzystywane są podczas zagęszczenia podłoża na sporym obszarze (budowa dróg, ścieżek rowerowych, chodników itp.).

Parametry i cechy kluczowe zagęszczarek

Zakup dobrej zagęszczarki do firmy związany jest nie tylko z posiadaniem odpowiedniego budżetu, ale również odpowiedniej wiedzy technicznej. Maszyny te należą do dosyć skomplikowanych urządzeń, stąd też ich parametry techniczne należy traktować z pełną świadomością. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Pierwszą cechą jest napewno waga zagęszczarki. Im będzie ona cięższa, tym skuteczniej może utwardzić grunt. Drugim kryterium jest siła odśrodkowa, która razem z częstotliwością wibracji i prędkością posuwu przekłada się na ogólną wydajność powierzchniową. Przy wyborze zagęszczarki trzeba również zwrócić uwagę na szerokość płyty roboczej. Im będzie ona większa, tym szerszy fragment terenu można zagęścić w pojedynczym przebiegu.

Gdzie kupić zagęszczarkę do firmy?

Zagęszczarki do gruntu dostępne są zarówno w specjalistycznych sklepach budowlanych, jak i platformach online. Do takich zalicza się sklep internetowy z maszynami i elektronarzędziami isprzet.pl. Zamówisz tam zarówno zagęszczarki stopowe, jak i cięższe modele jedno- i dwukierunkowe. Ponadto łatwo dobierzesz niezbędne akcesoria, takie jak płyty elastomerowe. W ofercie sklepu znajduje się wiele więcej produktów dla przemysłu i budownictwa – jeśli prowadzisz własną firmę, koniecznie odwiedź sklep dla profesjonalistów isprzet.pl!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy