Reklama

Zastosowanie oraz rodzaj materiału. Zobacz, w jaki sposób wybrać idealny wąż przemysłowy

Opublikowano:
Autor:

Zastosowanie oraz rodzaj materiału. Zobacz, w jaki sposób wybrać idealny wąż przemysłowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybór węża odpowiedniego do prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa nigdy nie należy do najprostszych. Zwłaszcza, gdy dokładnie zapoznasz się z ofertą współczesnego rynku. Jest ona wypełniona po brzegi różnego rodzaju armaturą, a dla branżowego laika większość z niej wygląda niemalże identycznie. Specjalnie dla Ciebie rozkładamy na części pierwsze funkcjonalność oraz materiał użyty do produkcji węża, czyli dwa najpopularniejsze czynniki zakupowe klientów.

Wąż strażacki niezastąpionym narzędziem pracy rolnika? Zwróć uwagę na zastosowanie sprzętu

Idealnym przykładem na ogromną funkcjonalność armatury w postaci przewodów służących do przesyłu cieczy lub sprężonego powietrza jest wąż strażacki. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu element pomocniczy jest podstawą wyposażenia przeciwpożarowców. Dzięki nim podawanie wody lub roztworów pianotwórczych jest o wiele bardziej precyzyjne oraz przede wszystkim zdecydowanie efektywniejsze. Osoby, które myślą, że strażacka armatura jest dedykowana wyłącznie do gaszenia pożarów, są w ogromnym błędzie. Jej zalety uwydatnia się w także w innych gałęziach przemysłu, takich jak chociażby rolnictwo, ogrodnictwo i budownictwo. Głównym atutem węża strażackiego jest łatwość zwijania, magazynowania oraz transportu. Mimo czasem wręcz gigantycznych rozmiarów, odpowiednio spakowana armatura może zostać odłożona w niemalże każdej altanie lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Nie bez znaczenia pozostaje także opracowane w 1882 roku złącze symetryczne STORZ, które zdaje egzamin nie tylko przy walce z ogniem, ale także podczas nawadniania pól i upraw czy chociażby w trakcie sprawnego przesyłu substancji sypkich w przemyśle chemicznym, spożywczym lub w budownictwie.

Wąż wężowi nie jest równy. Przedstawiamy najpopularniejsze materiały produkcyjne

Kolejnym podstawowym czynnikiem, na który powinno zwracać się uwagę przy zakupie wysokiej jakości węża jest rodzaj materiału użytego do wyprodukowania takiego elementu armatury. Wyżej wspomniane akcesoria dla strażaków i rolników wykonywane są z specjalnej mieszanki PCV lub rozciągliwej przędzy poliestrowej. Najpowszechniejszym rodzajem materiału węża przemysłowego pozostaje guma. Warto nieco więcej czasu poświęcić na przestudiowanie specyfikacji technicznej produktu, ponieważ na rynku wyróżnia się trzy rodzaje gumowych przewodów. Zdecydowanie największe zastosowanie znajdzie armatura opisana symbolem EPDM. Tego typu kauczuk cechuje się wysokim stopniem odporności na liczne uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał stworzony do pracy na zewnątrz. Nie straszne są mu skrajne temperatury przesyłanych mediów. W ofercie sklepów, takich jak MIDATECH, można znaleźć gumę SBR lub NBR. Pierwszy z wymienionych rodzajów charakteryzuje ogromna elastyczność i możliwość podłączenia wszędzie tam, gdzie potrzebny jest bezpieczny przepływ wody i sprężonego powietrza. Gibkość to cecha wyróżniająca również gumę NBR, jednak w tym wypadku każdy klient otrzymuje możliwość przesyłu również smarów, olejów mineralnych, benzyny lub innej niebezpiecznej chemii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE