Reklama

Zastosowanie profesjonalnych dronów w praktyce

Opublikowano:
Autor:

Zastosowanie profesjonalnych dronów w praktyce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Rynek dronów przeżywa obecnie na całym świecie swoisty boom. Bez najmniejszego problemu dostaniemy drona zabawkę dla swojej pociechy, czy też bardziej zaawansowaną maszynę, która potrafi nagrywać filmy w Full HD itd. Czy jednak na tym kończą się możliwości tego jednego z najciekawszych wynalazków ostatnich lat?

Drony do zadań specjalnych

Oczywiście tak nie jest. Dzięki swoim nieprzeciętnym możliwościom, drony znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, co do których trudno by przypuszczać, że taka maszyna jak dron się sprawdzi. Do najpopularniejszych zadań, do których drony profesjonalne znajdują zastosowanie należą:

  • fotografia i film - jest to prawdopodobnie najpopularniejsze komercyjne zastosowanie dronów, które zaczęto realizować niedługo po pojawieniu się pierwszych modeli na rynku. Doskonała jakość obrazu, długi czas lotu i ujęcia niedostępne w żaden inny sposób spowodowały, że drony bardzo chętnie wykorzystywane są do robienia fotografii, kręcenia reklam, filmów, czy teledysków, a także bardziej swojskich wesel i innych uroczystości rodzinnych. Jednym z najpopularniejszych dronów do przygotowywania perfekcyjnych filmów jest DJI Phantom, który w zgodnej opinii specjalistów, jest ścisłą czołówką w swojej kategorii,
  • ochrona - drony umożliwiają prowadzenie obserwacji i monitorowania wszelkiej maści obiektów i przestrzeni. Z powodzeniem wykorzystywane są przez osoby prywatne, agencje ochrony i detektywistyczne, a także służby państwowe takie jak policja, wojsko i straż graniczna.
  • geodezja - przed powstaniem pierwszych dronów zdjęcia geodezyjne wykonywane były za pomocą samolotu lub śmigłowca. Wiązało się to ze stosunkowo dużymi kosztami oraz niezbyt zadowalającymi jakościowo rezultatami. Wprowadzenie do użytku dronów znacznie obniżyło koszty przeprowadzenia takowej operacji, jak również podniosło jakość uzyskiwanych zdjęć.
  • wirtualna rzeczywistość - profesjonalne drony to nie tylko wyspecjalizowane branże, ale również czysta rozrywka i zabawa. Dzięki zastosowaniu niezwykle dokładnych zdjęć, systemu transmisji danych o ogromnej przepustowości oraz gogli VR (Virtual Reality) możliwe stało się przekazywanie w pierwszej osobie obrazu z kamery drona wprost do użytkownika. Znalazło to szerokie zastosowanie w branży rozrywkowej, która poprzez organizowanie gier i wyścigów przyciąga coraz większą grupę fanów i zawodników. Innym sposobem na wykorzystywanie tej technologii jest tworzenie profesjonalnych symulatorów lotniczych, które wykorzystywane są do szkoleń profesjonalistów.

Czym różnią się drony profesjonalne od zwykłych dronów rekreacyjnych?

Drony wykorzystywane profesjonalnie ogólny wygląd zewnętrzny i zasadę działania posiadają dokładnie taką samą, jak w przypadku swoich zwykłych cywilnych braci z supermarketu. Różnice tkwią w tym wypadku w szczegółach. Są to przede wszystkim:

  • znacznie lepsza i wytrzymalsza konstrukcja, wykonana z materiałów niedostępnych dla tanich odpowiedników
  • sprzęt optyczny na najwyższym poziomie umożliwiający nagrywanie w rozdzielczości 4K i osiągające nawet 18-krotny zoom optyczny
  • bateria o pojemności pozwalającej na nawet 40 minut lotu
  • napęd, który pozwala na osiągnięcie wysokości nawet do 4 kilometrów i prędkości 75 kilometrów na godzinę

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE