Reklama

Zaufaj profesjonalistom: Dlaczego GOODRAM to lider wśród producentów dysków SSD

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zaufaj profesjonalistom: Dlaczego GOODRAM to lider wśród producentów dysków SSD - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Dyski SSD już jakiś czas temu stały się podstawowym wyposażeniem komputerów stacjonarnych oraz mobilnych. Nic w tym dziwnego, kiedyś bardzo popularne dyski talerzowe, poprzez rozwój technologii, musiały wreszcie odejść na zasłużoną emeryturą. Wydajność współczesnych dysków SSD jest cały czas polepszana, dzięki czemu, na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe konstrukcje. Czym dokładnie jest dysk SSD? Na jakiego producenta warto się zdecydować, kupując tego typu dysk?

Dysk SSD, czyli o co chodzi?

Jeszcze kilka lat temu, na komputerach oraz innych urządzeniach prym wiodły dyski HDD, które służyły, między innymi do magazynowania danych, a ich konstrukcja była dość prosta:

- talerz,

- głowica,

- kontroler, który pozwala odczytać dane.

Choć klasyczny HDD był w komputerach obecny bardzo długo, jego rozwiązania technologiczne nie pozwały na dalszy rozwój, co w dobie coraz większej ilości danych oraz potrzeby niezwykle szybkiego do nich dostępu było dość dużym problemem. Na szczęście technologia nie lubi pustki, i tak inżynierowie wpadli na pomysł opracowania dysku SSD.

Zadaniem dysku SSD, podobnie jak HDD, jest magazynowanie danych, jednak jego konstrukcja jest zupełnie inna od konstrukcji klasycznego dysku twardego. Zamiast talerza, są pamięci flash (tak jak w pendrivie), za zapis oraz odczyt odpowiadają kości pamięci oraz specjalny kontroler. Dzięki zupełnie innej technologii szybkość odczytu oraz zapisu, a tym samym dostępu do danych, jest znacznie szybsza.

Gdzie znajdziemy dysk SSD?

Dyski SSD są obecnie dostępne w niemal każdym urządzeniu, które magazynuje dane:

- komputery stacjonarne, czyli popularne PC-ty,

- laptopy,

- konsole nowej generacji.

Warto również wspomnieć, że dysk SSD może mieć formę zewnętrzną, dzięki czemu bez problemu podepniemy go pod np.: nowoczesny telewizor, aparat fotograficzny czy właśnie konsolę.

Dysk SSD jakiego producenta warto kupić?

Jak w przypadku niemal każdego urządzenia, na rynku dostępnych jest wiele firm, które produkują dyski SSD. W tym miejsc należy wyróżnić jedną z najlepszych na świecie firm, która zajmuje się produkcją tego typu urządzeń magazynujących. Jest nią polska marka GOODRAM - www.goodram.com/kategorie/konsumenckie/konsumenckie-ssd, za którą odpowiedzialna jest firma Wilk Elektronik.

GOODRAM, dlaczego warto zaufać polskiej firmie?

Firma Wilk Elektronik, właściciel marki GOODRAM, jest obecna na krajowym rynku od ponad 30 lat. Przedsiębiorstwo powstało w 1991 roku, a niecałą dekadę później, prawie 70% modułów pamięci sprzedawanych nad Wisłą, było modułami od Wilk Elektronik. Przez kolejne lata, firma zdobywała zaufanie klientów krajowych jak i zagranicznych oraz podpisała wiele umów w branży technologicznej, które pozwoliły się rozwijać rodzimej firmie. W 2003 roku, na rynku pojawiła się marka GOODRAM, a wraz z nią pierwsze moduły pamięci RAM, sygnowane logo nowej marki.

Kolejne lata to znakomity rozwój marki w kraju jak i na świecie, co zaowocowało wprowadzeniem wielu nowych produktów pod szyldem GOODRAM. Co ważne, produkty marki cieszyły i cieszą się bardzo dużą popularnością w kraju oraz za granicą. Z powodu atrakcyjnej ceny, niezawodności oraz bardzo wysokiej jakości wykonania.

Marka GOODRAM od początku istnienia udowadniała, że produkty "made in Poland", mogą odnieść sukces na świecie, a klienci nie muszą wydawać majątku, aby stać się posiadaczami dobrego i niezawodnego sprzętu.

Profesjonaliści w swoim fachu? Tylko GOODRAM

GOODRAM, to profesjonaliści, a ich produktom, zaufały miliony klientów na całym świecie. Obecnie polska marka, jest jednym z liderów wśród producentów dysków SSD i modułów pamięci RAM, i wszystko na to wskazuje, że sytuacja ta będzie się utrzymywać przez kolejne lata. Ciągły rozwój, wysokiej jakości produkty oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że dla wielu osób na całym świecie dyski SSD sygnowane marką GOODRAM, są dyskami pierwszego wyboru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy