Marzysz o własnej działalności gospodarczej, poszukujesz pomysłu na siebie? Zastanawiasz się nad zmianą zawodu? A może stoisz na początku swojej drogi życiowej i szukasz zawodu, który zapewni dobrą przyszłość?
Elektryk, fachowiec niezbędny, od kiedy prąd stał się częścią naszego życia, a nie było to wcale tak dawno. Z pewnością każdy zna takie nazwiska jak Volt, Edison czy Siemens. Wszyscy związani z ważnymi odkryciami, dzięki którym nasze życie dziś jest zdecydowanie prostsze. Wadą jest okablowanie i usterki. Dlatego pracy dla elektryka nigdy nie zabraknie.
Etat, własna działalność, praca po godzinach
Stawiając na zawód elektryka masz wiele możliwości do wyboru. A jeśli będziesz świetnym fachowcem, z pewnością kalendarz zostanie wypełniony po brzegi zleceniami. Mając taki fach można otworzyć działalność, znaleźć zatrudnienie w różnych branżach, firmach i dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by dorabiać po godzinach. Perspektywy, mając odpowiednie dokumenty w dłoni, są duże.
Szkoły policealne
Nie ma ograniczeń co do wieku czy wykształcenia. Istotne znaczenie ma ukończenie szkoły średniej, może być to liceum, technikum bądź szkoła branżowa. I wcale nie muszą mieć związku z elektryką. W przypadku szkół średnich nie jest konieczna matura, a tylko świadectwo ukończenia. Na kurs może zapisać się zatem każdy, kto jest osobą pełnoletnią. Wybór jest duży, ale w przypadku tak odpowiedzialnych zawodów jak elektryk, warto brać pod uwagę szkoły, które są na rynku od lat. Poza tym mają dobre opinie, są związane z branżą, zapewniają kształcenie na wysokim poziomie. Jedną z takich propozycji jest https://www.zawodelektryk.pl/. Oferują zdobycie uprawnień w ciągu roku, a dokładnie nauka zaczyna się we wrześniu, a kończy egzaminem państwowym w czerwcu. W ciągu 10 miesięcy możesz mieć nowy zawód.
Ile zarabia elektryk?
Zarobki uzależnione są od doświadczenia i posiadanych kwalifikacji. Już na samym początku swojej drogi elektrycy nie zarabiają mało, szczególnie jeśli są ambitni i ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Najwyższe zarobki często płyną z własnej działalności. W zasadzie nic tutaj nie ogranicza. Możesz współpracować z kilkoma firmami, rozwijać swoją działalność, zatrudniać pracowników i mieć naprawdę dobre dochody.
Praca w Polsce i za granicą
Fachowcy z Polski są bardzo dobrze postrzegani poza granicami kraju. Część osób ucieka z Polski poszukując lepszych zarobków, atrakcyjniejszych warunków pracy i życia. Zawód elektryka otwiera bardzo szeroko drzwi. Zwłaszcza że dyplom wydawany przez Viessmann honorowany jest w krajach Unii Europejskiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować w Niemczech, Holandii czy Francji. Ofert pracy dla elektryków zarówno w Polsce jak i za granicą dla Polaków jest na tyle dużo, że przedstawiciele tego zawodu nie mogą narzekać. I to się nie zmieni.
Już teraz możesz zapisać się na kurs, który ruszy we wrześniu przyszłego roku. Liczba miejsc ograniczona.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.