Reklama

Zbliża się sesja, a Ty nie masz notatek? Spokojnie, z pomocą przychodzi serwis Notatek.pl

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się sesja, a Ty nie masz notatek? Spokojnie, z pomocą przychodzi serwis Notatek.pl - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Kończy się semestr, pierwsze egzaminy już za kilka dni, a Ty panikujesz bo nie masz ani jednej strony zapisanej w zeszycie? To jeszcze nie koniec świata. Warto sprawdzić co oferuje nam serwis Notatek.pl. Portal to skarbnica wiedzy, nie tylko znajomych z roku, ale także kolegów ze starszych roczników.

Postaw na współpracę

Czasem warto podzielić się swoją ciężką pracą. Jest duże prawdopodobieństwo, że jeżeli parę osób wrzuci swoje notatki do Internetu – wspólnie opracujecie skrypt idealny. Żeby uniknąć problemu rozproszenia notatek po całej sieci, warto skorzystać z jednej strony internetowej. Często szukając materiałów, zaglądamy na różne portale społecznościowe, fora, a nawet strony uczelni, tracąc na same poszukiwania nasz cenny czas. Portal Notatek, daję możliwość współdzielenia tekstów w jednym miejscu, nie tylko możemy wrzucić swoje notatki, ale także pobrać teksty kolegów.

Nie ograniczaj się

Czasami zdarza się tak, że studiujemy jakiś nowy kierunek, lub przedmiot z którego mamy egzamin , na naszej uczelni odbywał się po raz pierwszy. Co wtedy zrobić? Serwis Notatek.pl daję nam możliwość, nie tylko przeglądania materiałów z naszego kierunku studiów ale także kilkudziesięciu uczelni z całej Polski. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że może notatki jakich potrzebujemy są dostępne w innej kategorii. Często ci sami wykładowcy prowadzą podobne przedmioty na różnych uczelniach, warto sprawdzić różne możliwości. Niestety nawet jeżeli, notatki są z tego samego przedmiotu, na różnych uczelniach zakres wiedzy może się różnić. Jednak w kryzysowej sytuacji, gdy nie masz żadnych materiałów – takie materiały też są jakimś rozwiązaniem.

Przewaga notatek cyfrowych

Nawet jeżeli pilnie notujemy przez cały semestr, czasami mamy problem z odczytaniem własnych notatek. Bywa też tak, że z racji czasu są rozmazane, lub po prostu nieestetyczne. Warto wtedy mimo wszystko spróbować przepisać je „na czysto”, najlepiej właśnie w formie elektronicznej. Udowodnione jest, że lepiej uczy się z świeżo wydrukowanych, ładnych i estetycznych notatek. W trakcie czytania pomaga nam także podkreślanie kluczowych zdań i wyrazów, lepiej robić to na czystych notatkach. Forma elektroniczna daje nam przewagę, także przy ich edycji. Możemy dodać do nich zdjęcia, wykresy lub mapy. Dużą zaletą takich notatek jest też to, że możemy przechowywać je na dysku lub mailu, nie martwiąc się o ich zgubienie.

Jeśli posiadamy notatki w wersji cyfrowej, dodanie ich do serwisu notatek.pl zajmie nam dosłownie chwilę. Tworząc dużą bazę notatek nie pomagamy tylko innym, ale także sobie. Każdy piszą w trakcie zajęć może zwrócić uwagę na coś innego. Dobrze jest nie ograniczać się tylko do jednych materiałów.

Pamiętaj o prawach autorskich

Wrzucając notatki do sieci, pamiętaj o prawach autorskich. Nie udostępniaj nie swoich notatek. Serwis notatek.pl weyfikuje nadsyłane materiały, nie tylko pod względem ich czytelności ale także praw autorskich. Dodatkowo portal używa dwóch skryptów, pierwszy działa jak antyplagiat – sprawdza czy notatki są oryginalne. Drugi analizuje materiał pod kątem bazy danych serwisów – ma to na celu uniknięcie powtarzania się notatek w serwisie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE