Reklama

Zegarek smartwatch dla dzieci - dlaczego warto go mieć?

Opublikowano:
Autor:

Zegarek smartwatch dla dzieci - dlaczego warto go mieć?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Dla bezpieczeństwa, sprawowania kontroli rodzicielskiej nad dzieckiem, a może dla uzyskania ciekawego gadżetu? Jakie są powody, dla których coraz więcej rodziców czy opiekunów kupuje swoim dzieciom smartwatche?

Zawsze wiesz, gdzie jest twoje dziecko

Jednym z najczęściej wskazywanych przez kupujących zegarek smartwatch dla dzieci powodem podjęcia takiej decyzji jest możliwość uzyskania w każdej chwili informacji o tym, gdzie znajduje się dziecko. Wszystko to dzięki wbudowanemu lokalizatorowi GPS w smartwatchu dla najmłodszych. Technologia lokalizacji GPS pozwala z dużą dokładnością, nawet do 1 metra zlokalizować pociechę i wskazać takie dane rodzicom czy opiekunom w aplikacji obsługującej zegarek.

Wiele smartwatchów wykorzystuje nie tylko lokalizację GPS do podania współrzędnych dziecka, ale również i inne systemy, jak sygnał operatorów sieci komórkowych GSM oraz sieć Wi-Fi. Takie rozwiązania są właściwe między innymi dla smartwatchów dla dzieci marki Calmean, jak i dla urządzeń typu GPS dla kota lub psa.

Możliwość sprawowania kontroli rodzicielskiej

W aplikacji obsługującej smartwatch dla dziecka można w wielu przypadkach zdefiniować tak zwane strefy bezpieczne, w których swobodnie może poruszać się nasza pociecha. Kontrola rodzicielska (poczytaj:http://www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/) zadziała wówczas wtedy, gdy dziecko przekroczy granicę wyznaczonej strefy. Rodzic od razu otrzyma informację o takiej sytuacji i będzie mógł w odpowiedni sposób zareagować.

Zegarek smartwatch z kartą SIM zamiast telefonu dla dziecka

Jeśli rodzic obawia się, że jego dziecko mogłoby zgubić telefon komórkowy, albo nie chce narażać pociechy na liczne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem ze smartfonów, ale chce móc do niego zadzwonić, kiedy jest taka potrzeba, wówczas zegarek smartwatch dla dziecka z kartą SIM może być optymalnym rozwiązaniem. Nowoczesny zegarek z kartą SIM będzie miał podstawowe funkcje telefoniczne. Da możliwość wykonywania przez dziecko połączeń głosowych i odbierania ich, ale tylko w ograniczonym zakresie. To rodzic może zdecydować, jakie numery będą dostępne w zegarku i kto będzie mógł zadzwonić do dziecka. Udaremniamy wówczas ryzyko tego, że pociecha mogłaby przez taki zegarko-telefon kontaktować się z podejrzanymi osobami.

Bezpieczeństwo dziecka najważniejsze

Kolejnym powodem, dla którego warto mieć zegarek smartwatch dla dzieci jest możliwość wysłania prostego sygnału SOS, jeśli pociecha znalazłaby się w niebezpieczeństwie. Przycisk umieszczony na urządzeniu zapewni użytkownikowi opcję powiadomienia rodzica o tym, że dzieje się coś złego. Jeśli maluch go przyciśnie, rodzic na swoją aplikację otrzyma alert wraz ze wskazaną lokalizacją GPS dziecka. Pociecha będzie mogła więc liczyć na podjęcie szybkiej interwencji przez dorosłego.

Prostota komunikacji z rodzicem

Dziecko noszące na nadgarstku smartwatch nie ma ograniczonych ruchów i nie musi pamiętać o tym, żeby wziąć ze sobą telefon na podwórko czy wyjąć go z plecaka na szkolnym boisku. Jednak cały czas może pozostawać w kontakcie głosowym, telefonicznym lub tekstowym z rodzicem. Takie funkcje mają niektóre zegarki typu smartwatch dla najmłodszych.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z czynników, które uzasadniają zakup takiego urządzenia jest też i to, że to gadżety, które podobają się dzieciom. Pozwalają na bieżąco sprawdzać godzinę i korzystać z funkcji telefonicznych, a przy tym dzięki nim rodzic może w pełniejszy sposób zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE