Reklama

Reklama

Zimbabwe a może Indie? Podróżnicze marzenia do spełnienia czym prędzej

Opublikowano: czw, 4 lis 2021 14:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kto z nas nie posiada podróżniczych marzeń? Po prawie 2 latach ograniczeń w przemieszczaniu się, wyjazdy wakacyjne sprawiają większą radość, niż kiedykolwiek dotąd. Okres pandemii spowodował, że zrewidowaliśmy nasze oczekiwania na miarę możliwości, zarówno finansowych jak i logistycznych. Sezon wakacyjny 2022 nadciąga dużymi krokami. Jakie kierunki będą popularne i które kraje winniśmy dodać do naszych tzw. „bucket lists”? Butikowe biuro podróży CARTER® podsuwa poniżej 2 pomysły autentycznych wyjazdów.

Reklama

1. Zimbabwe - Spojrzeć nosorożcowi w oczy

Czy to nie dam nam wspomnień na całe życie? Spojrzeć takiemu cudownemu zwierzęciu prosto w oczy? I to nie za kratkami, w żadnym zoo, tylko w jego naturalnym środowisku. Jednym z najlepszych miejsc, gdzie możemy obserwować dzikie zwierzęta w ich scenerii są Parki Narodowe Zimbabwe, między innymi Park Narodowy Matopo, usytuowany na wzgórzach w okolicy miasta Bulawayo. Wzgórza Matopo zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, bowiem znajdziecie tam największe skupisko malowideł naskalnych i jaskiń w południowej części czarnego lądu.

W tymże parku spotkacie także najbardziej zagrożony gatunek Afryki, jakim są przepiękne nosorożce. Musimy się spieszyć, żeby zobaczyć te majestatyczne zwierzęta – ludzie nie są dla nich łaskawi.  Park Narodowy Hwange w Zimbabwe https://carter.eu/kierunki/afryka/zimbabwe to z kolei królestwo słoni. Przy odrobinie szczęścia, podczas lunchu, stado słoni podejdzie do obozowego wodopoju, ponieważ kilkadziesiąt osobników codziennie wędruje na kąpiel, zabawy i żeby ugasić pragnienie. 

Oprócz safari, dla dopełnienia Waszych przeżyć warto zobaczyć najpiękniejsze kaskady wody na świecie - Wodospady Wiktorii, i to nie po prostu z lądu, ale z perspektywy paralotni lub z pokładu helikoptera. "Flight of Angels” to niesamowita podróż nad dymiącymi kłębami wody. To doświadczenie jest oszałamiające i spokojnie mogłoby stanowić osobny punkt na podróżniczej „bucket list”, podobnie zresztą jak możliwość masażu nad majestatyczną rzeką Zambezi.

2. Indie i kolorowy Radżastan - Przejechać się różową rikszą

Przeżyć życie i nie poczuć wiatru we włosach jadąc uliczami kolorowych miast Radżastanu jak Agra, Udaipur czy Dżajpur? Nie, to niemożliwe! Indie https://carter.eu/kierunki/azja/indie - feeria smaków, kolorów i zapachów. Kraj, uwielbiany przez jednych, omijany przez innych. Wiele osób jedzie tam szukać wewnętrznego spokoju i siebie. Wiele też wraca. Jest jednak część osób, szczególnie kobiet, które mają pewne obawy związane z podróżą do tego kraju. Sceptycy podróży do Indii obawiają się tłumów, biedy, złych warunków zakwaterowania oraz żołądkowych sensacji. Jest to kraj tak cudownie zróżnicowany a jego smaki, kolory i mieszkańcy to główna atrakcja. Nie rezygnujcie z tego kierunku ze względu na Wasze obawy związane z trudnościami organizacyjnymi lub brakiem komfortu. Wybierając indywidualnie zaprojektowane wycieczki do Indii z doświadczonym biurem podróży, dostarczą Wam one wyjątkowych przeżyć.

Wycieczki i wyprawy po Indiach z biurem CARTER® to idealna mieszanka luksusu, historii, prawdziwego lokalnego życia i odpoczynku. Czekają na Was lekcje jogi w spektakularnej scenerii Taj Mahal, zwiedzanie prywatnych pałaców Udajpuru oraz lekcje gotowania aromatycznych potraw pod okiem mistrzów hinduskiej kuchni. Dla miłośników historii i sztuki czekać będą wizyty w galeriach sztuki Mumbaju też podziwianie rzadko uczęszczanych świątyń regionu Karnataka o wschodzie słońca, kiedy promienie światła rozświetlają dostojne bryły opuszczonych setki lat temu budowli. Ciekawostka: w Indiach znajdziemy ponad 100 parków narodowych o łącznej powierzchni ponad 43 tysięcy hektarów. Do największych należą Park Narodowy Manas oraz Park Narodowy Kaziranga.

Czerpiąc garściami z dobrodziejstw Indii nie sposób jednak zignorować biedę panującą w tym kraju oraz los hinduskich kobiet – dlatego na naszą listę wpisujemy wizytę w jednej z działających tam fundacji na rzecz kobiet. Ek Pahel – to fundacja kobiet dla kobiet, która została założona by zapewnić im edukację, a w konsekwencji niezależność finansową. Taka wizyta pozwoli nam z jednej strony poczuć autentyczne Indie, a z drugiej możemy po prostu realnie przyczynić się do poprawy Ich losu. Czy możemy sobie zrobić piękniejszy prezent?

Biuro podróży CARTER® specjalizuje się w indywidualnych i luksusowych wakacjach, wyprawach dla kobiet, rajskich wyspach oraz w wyjazdach golfowych.

Tu znajdziecie więcej inspiracji: https://carter.eu/

Zapraszamy do kontaktu i wizyty :

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  [email protected]

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)