Reklama

Reklama

Dorota Szelągowska wyremontowała mieszkanie w regionie! Ta historia wzrusza do łez [zdjęcia]

Opublikowano: pon, 22 lis 2021 12:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Już w poniedziałek 22 listopada wyemitowany zostanie 6. odcinek 3. sezonu programu pod nazwą „Totalne Remonty Szelągowskiej”. Tym razem Dorota Szelągowska zawitała do naszego regionu, gdzie stworzyła wymarzone lokum dla dwóch bohaterek - pani Moniki i Julki, których niezwykła historia chwyci za serce nawet największych twardzieli.

Reklama

Dorota Szelągowska w regionie. Jej ekipa odmieniła życie pani Moniki i jej córki!

Program pt. „Totalne Remonty Szelągowskiej” jest inny niż dotychczasowe telewizyjne projekty. W Totalnych Remontach Dorota Szelągowska zajmuje się mieszkaniami osób, które na co dzień czynią dobro, zapominając jednocześnie o własnych potrzebach. 

Jedną z takich osób jest mieszkająca w Łodzi 39-letnia Monika, która pracuje w fundacji Aktywizacja. Od dawna jest również wolontariuszką w domu dziecka dla małoletnich z niepełnosprawnościami. To właśnie tam poznała Julkę, która całkowicie odmieniła jej życie.

Kiedy się poznały dziewczynka miała kilka lat. Biologiczni rodzice oddali ją ponieważ nie umieli i nie byli w stanie się nią zająć. Julka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. 

Jak czytamy w opisie odcinka, to właśnie dla Julki Monika nauczyła się języka migowego, by potem swoją wiedzę przekazać dziewczynce. W taki sposób nawiązały wyjątkowy kontakt, a Julia mogła zacząć wyrażać siebie. Bohaterka programu opiekowała się nią w domu dziecka. Spędzały razem mnóstwo czasu. 

Przed 16. urodzinami Julii, Monika podjęła decyzję o adopcji dziewczyny. Bała się, że po osiągnięciu pełnoletniości, jej podopieczna trafi do domu pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Totalne Remonty Szelągowskiej w łódzkich Bałutach. Wyjątkowo wzruszający odcinek z Łodzi

Mieszkanie, w którym żyją bohaterki tego odcinka wymagało totalnego remontu. Nie jest tajemnicą, że remont lokalu w starym bloku do najłatwiejszych nie należy. Dlatego też Dorota Szelągowska musiała uruchomić wszystkie pokłady kreatywności. Projektantka oraz jej cała ekipa zrobiły wszystko, żeby na niewielkiej przestrzeni powstało wymarzone lokum dla Moniki i Julki. 

Realizatorzy zapowiadają, że zrealizowany w Łodzi 6. odcinek 3. sezonu „Totalnych Remontów Szelągowskiej” jest wyjątkowo wzruszający. Tym bardziej, że sam remont to nie jedyna wyjątkowa rzecz, którą Dorota Szelągowska zrobiła dla bohaterek tego odcinka.

Dorota Szelągowska podczas remontu na Bałutach w Łodzi

Nasza redakcja zauważyła Dorotę Szelągowską i jej ekipę w Łodzi na przełomie września i października. Właśnie wtedy na Bałutach odbywał się remont przy ul. Łanowej, którego efekty pozna cała Polska. 

Premiera 6. odcinka 3. sezonu Totalnych Remontów Szelągowskiej w poniedziałek, 22 listopada 2021, na antenie TVN o godzinie 21.30.  

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)