Reklama

Łódzkie na PLUS

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Na wakacje w Łódzkiem lepszymi drogami. Piłkarskie półkolonie, wakacje z pływaniem, a może karate pod gruszą? Liczymy na ciekawe pomysły organizatorów wypoczynku dla dzieci, bo Zarząd Województwa Łódzkiego przygotował dla nich dofinansowanie w wysokości pół miliona złotych.

Nabór wniosków do konkursu „Sportowe wakacje na Plus” trwa do 28 kwietnia.

- Zachęcamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i systematycznej dbałości o sprawność fizyczną. Przecież sport to zdrowie, dlatego warto, żeby młodzi ludzie wakacje spędzali w ruchu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, czyli m.in. stowarzyszenia, fundacje i uczniowskie kluby sportowe. Półkolonie powinny być zorganizowane w województwie łódzkim, w wakacje i trwać co najmniej 6 godzin dziennie, z czego 4 godziny mają być przeznaczone na zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Polski Ład - bezpieczniej na drogach

A żeby na wakacje dotrzeć bezpiecznie, Samorząd Województwa Łódzkiego pozyskał z Polskiego Ładu 36 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na drogach i w całym województwie trwa wielka akcja remontowa. Za pozyskane wsparcie powstają nowe chodniki, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, sygnalizacje świetlne i znaki drogowe. Zmiany dotkną blisko 100 miejsc w całym województwie, głównie w małych miejscowościach. Punkty wskazywali sami mieszkańcy. Aktywne przejście dla pieszych powstanie m.in. w Ogonowicach w powiecie opoczyńskim. Nowy chodnik zyska Choszczewo w powiecie zduńskowolskim, a sygnalizacja świetlna stanie na skrzyżowaniu w Niesułkowie Kolonii w powiecie zgierskim.

- W sumie w tym roku planujemy przeznaczyć na modernizacje, remonty i utrzymanie dróg wojewódzkich 460 mln złotych – zapowiada marszałek Grzegorz Schreiber.

Pamiętamy!

Początek kwietnia to także rozpamiętywanie ofiar Zbrodni Katyńskiej. 83 lata temu blisko 22 tys. Polaków - wojskowych, policjantów i cywili - zostało zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. 70 lat po tej tragedii, 10 kwietnia 2010, polska delegacja, udająca się do Katynia na obchody rocznicy mordu, zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego złożyli kwiaty pod pomnikiem pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej przy kościele garnizonowym w Sieradzu; wicemarszałek Zbigniew Ziemba złożył kwiaty w Piotrkowie Trybunalskim; a Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa, pod Pomnikiem Katyńskim w Łodzi.

Zapraszamy na Koncerty dla Strażaków!

W najbliższy weekend (22-23 kwietnia) Województwo Łódzkie zaprasza do wspólnego celebrowania zbliżającego się Dnia Strażaka. W uznaniu za odpowiedzialną służbę zapraszamy Strażaków, Strażaków Ochotników na koncerty które odbędą się w trzech miejscach w Łódzkiem: w Łowiczu, Bełchatowie, Opocznie. O poczęstunek zadbają lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. 

 Na wydarzenia obowiązuje rejestracja on-line (liczba miejsc ograniczona). https://elodzkie.pl/wydarzenia/wojewodzki-dzien-strazaka-2023  

 A już 7 maja br. o godz. 19:00 kolejna odsłona Wojewódzkich Jaracza Wędrówek.  Tym razem artyści Teatru im. Stefana Jaracza wystąpią w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w premierowym spektaklu komediowym pt.: „Sztuka” w reżyserii Krzysztofa Prusa.

Na przedstawienie zaprasza Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.

Bilety: http://bit.ly/43rY48x

O B S A D A: Yvan - Mariusz SŁUPIŃSKI / Marc - Michał STASZCZAK / Serge - Mariusz WITKOWSKI. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium 

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE