Reklama

Reklama

Będzie dawka przypominająca dla młodzieży. Ruszył proces wystawiania skierowań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Będzie dawka przypominająca dla młodzieży. Ruszył proces wystawiania skierowań - Zdjęcie główne

Ruszył proces wystawiania skierowań na szczepienie dawką przypominającą dla osób od 12 r.ż. | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat 28 stycznia rozpoczyna się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominjącą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 r.ż. W szczepieniu przypominającym wykonywanym stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej 5. miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COViD-19.

Reklama

25 stycznia rozpoczął się również proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 r.ż.

 

Jak się zaszczepić?

Przepustką do szczepienia jest e-skierowanie. Obecnie zaszczepić się mogą już dzieci od 5 roku życia. Tuż przed szczepieniem warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zapoznaj się ze szczegółami.

- Chcemy, aby preparat przeciwko Covid-19 otrzymało jak najwięcej osób, w jak najkrótszym czasie. Leży to w interesie nas wszystkich – szczepionka daje realne szanse na wyjście z pandemii - piszą przedstawiciele NFZ. 

E-skierowanie

To dokument, który uprawnia Cię do przyjęcia szczepionki. W większości przypadków jest ono generowane automatycznie dla osób, które mogą zapisywać się na szczepienie. Tylko w niektórych przypadkach pacjenci zgłaszają się do lekarza po ten dokument. Dzieje się tak w sytuacji, gdy dana osoba nie ma numeru PESEL, lub w przypadku konkretnych pacjentów z wskazanymi chorobami – są oni o tym poinformowani.

E-skierowanie ważne jest 90 dni, ale nie warto zwlekać. Jeśli masz możliwość, już teraz zapisz się na szczepienie!

 

Rejestracja na szczepienie

Każda osoba, która ma e-skierowanie może zapisać się na szczepienie. Jest kilka sposobów, aby to zrobić:

zadzwoń na infolinię 989,

zarejestruj się online przez e-Rejestrację,

wyślij SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,

zapisz się bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie),

Dawka przypominająca

Jeśli pacjent ma więcej niż 12 lat i od szczepienia minęło 5. miesięcy, to już teraz można przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Szczepienia to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią.

Szczepienie przeciw koronawirusowi to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie. Ryzyko zgonu z powodu COViD19, wśród osób niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych, jest blisko 60 razy większe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy