Reklama

Reklama

Biedronka radykalnie podwyższa ceny podstawowych produktów. Klienci oburzeni. Co na to sieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Biedronka radykalnie podwyższa ceny podstawowych produktów. Klienci oburzeni. Co na to sieć?  - Zdjęcie główne

Jak Biedronka tłumaczy radykalną podwyżkę cen artykułów spożywczych? | foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Osoby, które w poniedziałek 24 stycznia zrobiły zakupy w Biedronce, bez wątpienia odczuły podwyżkę cen podstawowych produktów spożywczych. Zmiany są wyraźne i dotyczą takich towarów jak mięso, mleko czy ser żółty. Podwyżki nastąpiły na tydzień przed obniżeniem stawki VAT na większości artykułów żywnościowych. Jak całą sprawę komentuje sieć handlowa?

Reklama

Radykalne podwyżki cen artykułów spożywczych w Biedronce na tydzień przed obniżeniem VAT 

Od poniedziałku 24 stycznia 2022 roku ceny podstawowych produktów żywnościowych w sieci handlowej Biedronka zwiększyły się nawet o kilkanaście procent w stosunku do tych z zeszłego tygodnia. 

Mleko UHT 1,5% w kartonie podrożało z 2,39 na 2,49. Za chleb tostowy zapłacimy sporo więcej – w zeszłym tygodniu kosztował 2,99, a dziś 3,49 zł. Cena fileta z piersi kurczaka podskoczyła z 8,95 zł na 9,50 zł. Ser żółty w plastrach dziś kosztuje 7,49 zł, w stosunku do zeszłotygodniowej ceny 6,99 zł. 

Ekonomiści i klienci sieci szybko połączyli podwyżki z planowaną obniżką stawki VAT na większość artykułów żywnościowych. 

- Naprawdę kiepskie zagranie z tymi podwyżkami przed wprowadzeniem zerowego Vat'u. Bardzo nieładnie – napisała jedna z komentujących na oficjalnym profilu w social mediach Biedronki.

Ktoś inny zwrócił uwagę na nieuczciwość tego typu praktyk rynkowych. 

- To nieuczciwe działanie wobec klientów. I nie ma co tłumaczyć się wieloczynnikowością cen, bo wzrost jest w wielu kategoriach produktów niezwiązanych ze sobą, cudownie na tydzień przed wprowadzeniem VAT 0%. Myślę, że Rzecznik Praw Konsumenta będzie zainteresowany takimi nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zresztą zajmie się wami już nie pierwszy raz, prawda? - bzmiał inny komentarz. 

Przypomnijmy, że w ramach tarczy antyinflacyjnej od 1 lutego 2022 roku obowiązywać zacznie przepis obniżający stawkę VAT z 5 do 0% na wybranych artykułach spożywczych. Chodzi m.in. o mięso, ryby, nabiał, warzywa, owoce, przetwory mączne, wyroby piekarnicze, napoje, kaszki dla dzieci.

Za produkty spożywcze w Biedronce zapłacimy więcej. Jak sprawę komentuje sieć? 

Eksperci zaznaczają, że inflacja rosła nieprzerwanie od czerwca. Jeszcze w styczniu 2021 roku wynosiła zaledwie 2,6 proc. Z najnowszych danych wynika, że w grudniu osiągnęła poziom 8,6%. 

Jak sprawę nagłych podwyżek na artykułach żywnościowych komentuje Biedronka? 

- Regularne zmiany cen w cyklach tygodniowych są normalną praktyką w handlu detalicznym, tym bardziej na początku roku. Żyjąc w dobie rosnącej inflacji, prowadziliśmy dłuższe niż zwykle negocjacje z wszystkimi naszymi dostawcami, aby zmiany cen wynikające z drastycznych wzrostów kosztów surowców, energii, transportu oraz akcyzy były jak najmniej odczuwalne dla naszych klientów. Niestety, realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiany cen niektórych produktów stały się nieuniknione - tłumaczy Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka

W odpowiedzi nadesłanej przez Biuro Prasowe Biedronki podkreślono, że sieć w dalszym ciągu zachowuje konkurencyjność, a klienci regularnie mogą korzystać z cyklicznych ofert promocyjnych. Odwołano się również do liczb – zwrócono uwagę na oszczędności generowane dzięki korzystaniu z karty Moja Biedronka, która tylko w zeszłym tygodniu pozwoliła klientom zachować w portfelach ponad 150 mln zł.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy