Reklama

Reklama

Dzieci będą podróżować za darmo. Przewoźnik przygotował specjalną ofertę. Znamy szczegóły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Dzieci będą podróżować za darmo. Przewoźnik przygotował specjalną ofertę. Znamy szczegóły - Zdjęcie główne

Dzieci do 4. roku życia podróżują za darmo przez cały rok, innych pasażerów PKP próbuje skusić promocjami, m.in. tą dla pasażerów do 16. roku życia z okazji Dnia Dziecka. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę na Dzień Dziecka. Pasażerowie do 16. roku życia będą mogli podróżować pociągami przewoźnika za darmo. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby otrzymać bezpłatny bilet. Przypominamy też o innych zniżkach i promocjach.

Reklama

Oferta będzie obowiązywać 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Warto jednak pamiętać, że do końca maja obowiązuje z kolei promocja na bilety na wielu popularnych trasach.

Bezpłatne bilety. Zobacz, gdzie je pobrać

Dzieci będą mogły podróżować 1 czerwca po Polsce za darmo wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. Jak informuje przewoźnik, uprawnione do skorzystania z promocji są osoby do 16 roku życia. Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora.

Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

– informuje biuro prasowe PKP Intercity. Co ważne, dzieci do 4. roku życia przez cały rok – nie tylko w Dzień Dziecka – mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Trzeba jednak wiedzieć, że takie bilety są ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Wybierając się w podróż PKP Intercity, warto wybierać przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone. 

Do rodzinnych podróży zachęcają zmodernizowane wagony COMBO, które istotnie poprawiają komfort podróży z najmłodszymi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci

– wyliczają przedstawiciele PKP. 

Również dorośli mogą podróżować taniej. Pamiętaj o tej promocji

Biuro prasowe PKP przypomina, że jeszcze do końca maja można skorzystać z innej oferty. Mowa o promocji na przejazdy na najpopularniejszych trasach. Na początku miesiąca do sprzedaży trafiło 1,5 mln takich biletów.

Dzięki ofercie Promo na najpopularniejszych trasach, takich jak z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny biletów mogą zaczynać się już od 19 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino – bilety na połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami zaczynają się już od 49 zł

– przypomina biuro prasowe. Co istotne, oferta obejmuje przejazdy w pierwszej klasie. Warto pamiętać, że oferta Promo łączy się także z ulgami ustawowymi, dlatego studenci, seniorzy czy uczniowie podróżują jeszcze taniej.

Oferta jest ograniczona czasowo, potrwa do 28 maja i będzie obowiązywać na przejazdy do końca tego miesiąca. Aby ułatwić wyszukiwanie najtańszych biletów, PKP Intercity udostępniło na swojej stronie internetowej zakładkę „Promobilet”. Można tam znaleźć najlepsze oferty, które pozwolą np. na szybką i ekonomiczną podróż do innego miasta.

PKP Intercity poinformowało, że ma za sobą bardzo dobry rok. W 2022 roku z ich usług  skorzystało blisko 59 mln pasażerów, tym samym pobity został rekord z 2019 roku, kiedy pociągami PKP Intercity podróżowało niemal 49 milionów podróżnych. Biuro prasowe przyznaje, że wyniki z pierwszych czterech miesięcy tego roku pokazują, że spółka ma szansę ponownie pobić swój rekord. – Od stycznia do kwietnia br. PKP Intercity przewiozło blisko 19 mln pasażerów – to najlepszy wynik w ponad 20-letniej historii PKP Intercity – poinformowano. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy