Reklama

Reklama

Najpopularniejsze nazwiska w Polsce. Sprawdź, czy Twoje jest na liście

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Na liście najpopularniejszych nazwisk w Polsce od lat trudno zaobserwować większe zmiany. Podium niezmiennie należy oczywiście do Kowalskich i Nowaków – niewielkie różnice można dostrzec jedynie w liczbie ich posiadaczy. Sprawdźcie, czy znajdujecie się w gronie osób noszących najczęściej występujące nazwiska.

Reklama

Kowalski czy Nowak? Najpopularniejsze nazwiska w Polsce 

Ministerstwo Cyfryzacji regularnie publikuje dane na temat najczęściej występujących nazwisk i imion w Polsce . Lista przygotowywana jest w oparciu o bazę danych PESEL, z podziałem na nazwiska żeńskie i męskie. Z zestawień publikowanych przez ministerstwo możemy się również dowiadywać między innymi o najczęściej nadawanych imionach nowonarodzonym dzieciom – ta lista może stanowić inspirację dla przyszłych rodziców, którzy nie są zwolennikami nietypowych imion. Ostatnie dane statystyczne pokazują, że czołowe miejsca na liście najpopularniejszych nazwisk niezmiennie zajmują Nowakowie, Kowalscy i Wiśniewscy. Jakie znalazły się na dalszych pozycjach? Sprawdźcie w galerii!

Najczęściej nadawane imiona  - tradycja czy oryginalność? 

Z ostatniego zestawienia Ministerstwa Cyfryzacji prezentującego najczęściej nadawane imiona wynika, że młodzi rodzice stawiają raczej na tradycję, wybierając dla swoich dzieci popularne od lat imiona. Najwięcej dziewczynek otrzymało imię Zuzanna, Zofia, Hanna, Julia i Maja, natomiast wśród nowo narodzonych chłopców najwięcej było Antonich, Janów, Aleksandrów, Franciszków i Jakubów. Gdzie jeszcze szukać inspiracji, gdy nie możemy się zdecydować na imię dla malucha? Z pomocą przychodzi aplikacja... BRAIAN – Bezkonkurencyjny Retrospektywny Asystent Imion Aplikowanych Noworodkom. Niezdecydowani rodzice znajdą tam między innymi rankingi imion czy informacje o ich pochodzeniu. 

Wolicie popularne imiona, czy stawiacie na oryginalność?

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy