Reklama

Reklama

Premier Morawiecki i prezes Kaczyński z delegacją w Kijowie. Europejskie państwa wspierają Ukrainę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: Twitter, Mateusz Morawiecki

Premier Morawiecki i prezes Kaczyński z delegacją w Kijowie. Europejskie państwa wspierają Ukrainę  - Zdjęcie główne

Premier i wicepremier udali się z wizytą do Kijowa | foto Źródło: Twitter, Mateusz Morawiecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Do Kijowa udała się delegacja premierów państw europejskich. Do stolicy ogarniętej wojną Ukrainy wybrał się premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Czech Pert Fiala i premier Słowenii Janez Janša.

Reklama

Wizyta przedstawicieli Polski, Czech i Słowenii jest gestem solidarności i wsparcia z Ukrainą. Premier Morawiecki o wyjeździe poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

„Razem z premierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Fialą i premierem Janšą udajemy się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Zelenskim i premierem Shmyhalem. Europa musi dać gwarancje niepodległości Ukrainie i zapewnić o gotowości do wsparcia w odbudowie” – napisał na Twitterze premier. 

Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wizyta zorganizowana została w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. „Mocny i odważny sygnał. Bezpiecznego powrotu z Kijowa” – skomentował wizytę poseł Tomasz Trela. Do wyjazdu odniosła też posłanka Agnieszka Hanajczyk. 

„Jest to niewątpliwie akt odwagi, obarczony dużym ryzykiem, ale Ukraina potrzebuje dzisiaj jasnej informacji, że w sytuacjach ekstremalnie niebezpiecznych przedstawiciele Rady Europejskiej są nie tylko z Ukrainą, ale też na Ukrainie, w Kijowie” – napisała na Facebooku. 

Morawiecki i Kaczyński z wizytą w Kijowie 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych premier Morawiecki poinformował, że wraz z wicepremierem Kaczyńskim i premierami Słowenii i Czech dotarli do Kijowa.

"Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie!W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek życia" - napisał na Facebooku premier.  

Delegacja premierów spotka się z prezydentem Zełenskim oraz premierem Shmyhalem. 

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy