Reklama

Reklama

To koniec rosyjskiego gazu w Polsce? Nieoficjalnie: Rosja wstrzymała dostawy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

To koniec rosyjskiego gazu w Polsce? Nieoficjalnie: Rosja wstrzymała dostawy   - Zdjęcie główne

Nieoficjalnie: Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Z nieoficjalnej informacji Onet.pl wynika, że Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski. Jak przekazał portal, w Ministerstwie Klimatu zebrał się sztab kryzysowy, a oficjalne komunikaty w tej sprawie mają ukazać się jeszcze dziś.

Reklama

Rosja przerwała dostawy gazu do Polski?

Portal Onet.pl potwierdził w rządowych źródłach oraz Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie informacje na temat zmniejszenia przesyłu gazu, a następnie o jego całkowitym odcięciu. Do tej pory strona rosyjska nie poinformowała Polski o przyczynach, nie wydała również oficjalnego komunikatu. 

Z nieoficjalnej informacji wiadomo też, że 22 kwietnia upłynął termin zapłaty za gaz w rublach – w związku z podpisanym przez Putina dekretem nakazującym klientom Gazpromu, „krajom nieprzyjaznym”, uiszczanie opłat wyłącznie w rosyjskiej walucie pod groźbą „zakręcenia kurka”. Jak dodało PGNiG oraz operator Gaz-System, sytuacja jest monitorowana na bieżąco: 

"Bierzemy pod uwagę różne scenariusze i jesteśmy na nie przygotowani. Dzięki realizacji rządowej strategii dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w paliwo gazowe PGNiG jest przygotowane do pozyskania gazu z różnych kierunków za pośrednictwem rozbudowywanej konsekwentnie od lat infrastruktury przesyłowej Gaz-System" - poinformowały spółki. 

Użytkownicy obawiają się, że ceny gazu i paliw ponownie mogą drastycznie wzrosnąć oraz że wkrótce może zacząć ich brakować. W związku z najnowszymi doniesieniami czekamy na oficjalne oświadczenia i komunikaty dotyczące bieżącej sytuacji. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy