Reklama

Kobieta wypadła z okna w szpitalu. Lekarze walczą o jej życie

Opublikowano:
Autor:

Kobieta wypadła z okna w szpitalu. Lekarze walczą o jej życie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Do bardzo groźnego wypadku doszło sobotniej nocy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Z okna placówki wypadła 41-letnia pacjentka, była hospitalizowana na oddziale chorób wewnętrznych. Kobieta przeżyła upadek. Od razy trafiła pod opiekę lekarzy.

Andrzej Pietruszka, dyrektor szpitala, mówi nam, że kobieta w ciężkim stanie trafiła na OIOM.

- Potwierdzam, że 9 czerwca przed północą pacjentka wyskoczyła z drugiego piętra. Od razu przystąpiono do udzielania jej pomocy. Następnie z miejsca zdarzenia przewieziono ją do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zrobiono diagnostykę tomograficzną, ultrasonograficzną, diagnostykę laboratoryjną. Potem pacjentka został przewieziona na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej – mówi nam Andrzej Pietruszka, dyrektor szpitala w Łęczycy.

41-latka nadal przebywa na OIOM-ie. Jej stan nadal określany jest jako ciężki, lekarze walczą o jej życie.

- Robimy wszystko żeby uratować pacjentkę. Czy będziemy mieli daną taką szansę? Tego nie wiem. Ale podkreślam – lekarze na OIOM-ie intensywnie pracują, pielęgniarki anestezjologiczne również robią co w ich mocy, również biorą udział w procesie leczenia. Cały czas walczymy o zdrowie i życie pacjentki – mówi A. Pietruszka.

W tej chwili jest jeszcze zbyt wcześnie by orzec, że stan pacjentki jest stabilny. Jednocześnie dyrektor placówki zapewnia, że personel szpitala odpowiednio zadbał o bezpieczeństwo 41-latki.

- Proszę mi wierzyć, że pacjentka była właściwie zabezpieczona, co bada policja oraz prokuratura – mówi dyrektor ZOZ.

Mundurowi potwierdzają, że prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Policja informuje, że 41-latka została przyjęta na jeden z oddziałów szpitala 6 czerwca.

- Policję powiadomił dyżurujący lekarz. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, jak i przesłuchali świadków. Obecnie prowadzone czynności zmierzają do ustalenia czy zdarzenie ma charakter kryminalny - przyczyniły się do tego osoby trzecie, czy był to nieszczęśliwy wypadek – informuje nas asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP Łęczyca.

fot. poglądowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE