Reklama

Reklama

Kompletnie sparaliżował ruch. Tłumaczył, że "gdzieś musiał stanąć"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KMP Łódź

Kompletnie sparaliżował ruch. Tłumaczył, że "gdzieś musiał stanąć" - Zdjęcie główne

Mieszkaniec powiatu łęczyckiego zablokował ruch pojazdów w Łodzi | foto KMP Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Ogromne utrudnienia w ruchu były skutkiem lekkomyślności mieszkańca naszego regionu, który na jednej z łódzkich ulic tak zaparkował swoje auto, że uniemożliwiał przejazd m.in. miejskim autobusom. Mundurowym tłumaczył, że musiał iść do lekarza i gdzieś musiał zostawić swoje auto...

Reklama

Kierowca na ulicy Sienkiewicza swoim parkowaniem zablokował ruch komunikacji miejskiej na blisko godzinę.

O wielkiej bezmyślności mieszkańca powiatu łęczyckiego piszą łódzkie media, w tym portal tulodz.pl.

- 17 lutego 2021 roku około godziny 15:15 do dyżurnego łódzkiej komendy wpłynęło zawiadomienie, że na ulicy Sienkiewicza na wysokości posesji nr 35 stoi źle zaparkowane renault, które uniemożliwia przejazd autobusowi MPK. Natychmiast w rejon wskazany przez zgłaszającego pojechał patrol łódzkiej drogówki. Gdy policjanci byli na miejscu zauważyli zaparkowany częściowo na jezdni i częściowo na chodniku, opisywany w zgłoszeniu samochód - relacjonuje sierż. szt. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Mundurowi, widząc utknięte w zatorze komunikacyjnym, spowodowanym przez nieodpowiedzialnego i lekkomyślnego kierowcę inne pojazdy natychmiast rozpoczęli poszukiwanie kierowcy auta. Ponieważ właściciel pojazdu nie był z terenu Łodzi odnalezienie kierowcy nastręczało wielu problemów.

- Po około 50 minutach do auta przyszedł 54-letni kierujący. W rozmowie z policjantami swoje zachowanie tłumaczył brakami miejsc do parkowania i wizytą u lekarza. Stwierdził, „że przecież gdzieś musiał stanąć”.  O godzinie 16:05 udało się przywrócić płynny ruch pojazdów. Funkcjonariusze nieodpowiedzialnego kierowcę ukarali mandatem karnym w wysokości 300 złotych - sierż. szt. Jadwiga Czyż

Policjanci przypominają, że zasady zatrzymywania i postoju są ściśle określone w  Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym w rozdziale 5 „Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach”.

- Pamiętajmy, że o ile miejsca, w których możemy zatrzymać auta latem są dostępne, o tyle zimą bardzo często przez zalegający śnieg są dla kierowców niedostępne. Zawsze musimy zweryfikować możliwość pozostawienia naszego auta pod kątem potencjalnego zatamowania ruchu innym pojazdom. Parkując swoje auta, zwróćmy uwagę czy nie zastawiamy wjazdów do posesji, garaży, placówek medycznych. Pozostawienie przez nas w ten sposób pojazdu może skutkować nie tylko ukaraniem sprawcy wykroczenia mandatem karnym ale również odholowaniem pojazdu na parking policyjny - podkreśla sierż. szt. J. Czyż.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy