Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Setki Mikołajów wyszły na ulice! Cudowna świąteczna akcja

Opublikowano: pon, 9 gru 2019 13:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Już po raz XV Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" zorganizował Rajd Mikołajkowy. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w sobotni poranek w Parku Miejskim.

Reklama

Po oficjalnej części, w trakcie której zostały wręczone odznaki dla najaktywniejszych turystów, około 1,5 tys. uczestników, w symbolicznych elementach stroju mikołajkowego ruszyło na trasę rajdu. Została ona poprowadzona zupełnie nowymi terenami - przez park, osiedle Waliszew, czyli dawną średniowieczną osadę targową "Emaus", okolice niegdyś tętniących życiem Łęczyckich Zakładów Górniczych, osiedle Dworcowa i ulicą Ozorkowską do Placu T. Kościuszki.

Pod Ratuszem czekało grono św. Mikołajów i włodarze miasta, którzy przy akompaniamencie świątecznej muzyki złożyli uczestnikom życzenia na czas nadchodzącego Bożego Narodzenia i obdarowali słodkimi prezentami.

Jak co roku, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych turystów (szczególnie tych najmłodszych) oraz obserwujących mieszkańców Łęczycy. To wszystko za sprawą działaczy PTTK z naszego miasta, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, strażników miejskich, pracowników Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy i licznych wolontariuszy z lokalnych szkół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)