Reklama

Reklama

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W Polsce wciąż działa duża liczba pieców na paliwa stałe, zwanych również kopciuchami. Są to źródła ciepła, które negatywnie wpływają na jakość powietrza w naszym kraju. Zmorą miast jest smog powodujący wiele chorób w tym nowotwory, alergie, astmy. To ważny, ale nie jedyny powód dla którego warto zainteresować się innym źródłem ogrzewania.

Reklama

Alternatywne źródło ogrzewania

Pompa ciepła pozwala nam jednocześnie troszczyć się o środowisko i naszą kieszeń. Ten sposób ogrzewania oznacza komfort i wygodę, oszczędność czasu i niewątpliwe korzyści finansowe. Jeśli zdecydujemy się zainstalować urządzenie w naszym domu możemy ubiegać się o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze. Kwoty dofinansowania zależne są od kilku czynników, m.in. od progów dochodowych i rodzaju samego urządzenia.

Największe dofinansowanie możemy uzyskać w przypadku najbardziej ekologicznego rozwiązania jakim jest właśnie pompa ciepła o podwyższonej klasie efektywności. Już w ramach podstawowego poziomu dofinansowania możemy otrzymać 19 400 zł. Dzięki temu, dość wysokie koszty inwestycyjne znacznie spadną. Nasze wydatki będą jeszcze mniejsze, jeśli dodatkowo skorzystamy z ulgi termomodernizacyjnej.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pomp ciepła różnych producentów. Godnym polecenia producentem jest firma Panasonic, która stworzyła innowacyjny system Aquarea. Pompa ciepła powietrze –woda świetnie sprawdza się jako urządzenie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej.

Pompy ciepła Panasonic cechuje wysoka wydajność. Urządzenia zapewniają znaczną oszczędność energii, nawet przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz (- 18C).

Pompy ciepła dostępne w ofercie firmy Tomala mają podwyższoną klasę energetyczną. W rezultacie, kwalifikują się one do maksymalnej kwoty dofinansowania na pompy ciepła powietrze-woda. Firma jest akredytowanym ProPartnerem Panasonic i z tego względu oferuje swoim klientom 5-letni okres gwarancyjny na całe urządzenie. Klienci mogą również liczyć na szybką reakcję w przypadku awarii, ponieważ firma działa tylko na terenie województwa opolskiego. Firma Tomala zapewnia swoim klientom także pełną opiekę serwisową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy