Przyszłość nadeszła, ale niestety jeszcze nie tam, gdzie moc komputera kwantowego zmieści się w naszych kieszeniach. Tak więc następnym razem, gdy spróbujesz wyrenderować długoformatowy film o jakości hollywoodzkiego studia Pixar, Twój domowy komputer odmówi pracy i wyruszy na podbój kosmicznych odległości, pozostawiając po sobie tylko popiół w miejscu Twojego domu. Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka i w końcu znajdź pomoc dla swojego komputera: wynajmij serwer z potężną kartą graficzną. Oczywiście pojawi się pytanie, czy nie lepiej kupić sobie komputer i robić wszystko w domu? Ale zakup tak potężnej maszyny nie będzie dostępny dla każdego. Zwłaszcza do różnych prac (edycja, modelowanie, renderowanie itp.) potrzebne są różne konfiguracje, więc łatwiej jest po prostu wynająć serwer, który jest przeznaczony do pracy, której potrzebujesz.
Tak więc, w jakich przypadkach projektant prawie potrzebuje serwera z GPU (procesorem graficznym):
Gdy trzeba zwiększyć szybkość renderowania. W dzisiejszych czasach grafika komputerowa jest bardzo powszechna: w kinie, reklamie, grach komputerowych itp. I choć renderowanie pojedynczej klatki może zająć kilka dni, przetwarzanie dużej ilości danych wymaga pomocy serwera z potężną kartą graficzną.
Bez niego renderowanie pierwszego modelu stworzonego z tutoriala na YouTube w Blender 3D zajmie pół dnia. Jedno ujęcie z filmu „Transformers” wymagało 78 godzin renderowania. I to nie na domowym komputerze.
Dlatego trzeba wybierać serwery z wydajnymi kartami Geforce, które zamienią dni oczekiwania w godziny, a nawet minuty. Nawiasem mówiąc, w tej chwili serwery z takimi kartami Geforce (NVIDIA Quadro P2200 i NVIDIA RTX A4000) są wynajmowane przez firmę hostingową Zomro.
Ponadto, gdy edytor graficzny lub silnik gry gromadzi wiele elementów, programy te zaczynają zwalniać i zawieszać się. Podczas pracy nad złożonym projektem jest to niedopuszczalne! Serwery z GPU doskonale radzą sobie z intensywnymi wymaganiami edytorów graficznych i zapewniają płynne i szybkie działanie.
Serwery z GPU pozwalają nie tylko na wydajną pracę w edytorach graficznych, ale także na wyświetlanie wizualizacji projektów w czasie rzeczywistym. Projektanci mogą więc szybko wprowadzać zmiany i natychmiast widzieć ich rezultaty. Dla wizualizacji architektonicznych i interaktywnych projektów jest to manna z nieba! Podobnie jest z grami komputerowymi, gdzie wizualizacja grafiki w czasie rzeczywistym jest jednym z fundamentów tworzenia gier.
Nie musisz już obawiać się zbyt wysokiej jakości wideo lub ciężkich tekstur. W końcu, gdy edytujesz wideo 4K przez wiele godzin, obciążasz swój system komputerowy tak bardzo, że każdy program zacznie zwalniać. A słowa nie są w stanie opisać bólu, jaki odczuwasz, gdy program po prostu zawiesza się na pulpicie i nie pamiętasz nawet, kiedy ostatnio zapisałeś plik.
Karta graficzna umożliwia tworzenie wysokiej jakości fotorealistycznych obrazów i filmów, a także dodawanie złożonych efektów wizualnych bez ryzyka przegrzania komputera.
Ponadto wynajmowane serwery zapewniają dostęp do swoich potężnych zasobów obliczeniowych z dowolnego miejsca na świecie, o ile istnieje stabilne połączenie internetowe. Projektanci mogą kontrolować przydział zasobów do projektów bez konieczności posiadania potężnego komputera.
Gdy pracujesz w zespole, nie możesz też obejść się bez serwera. Umożliwia on współdzielenie zasobów i pracę nad projektami online. Dostęp do scentralizowanego serwera GPU ułatwia współpracę i zapewnia spójność i wydajność procesu projektowania. Na przykład w przypadku tworzenia gier komputerowych przechowywanie dużych ilości danych i tworzenie kopii zapasowych projektów ma kluczowe znaczenie! A gdzie można to zrobić łatwiej niż na wynajętym serwerze?
I jak tu nie wspomnieć o boomie naszych czasów – sieciach neuronowych. Ten przodek Skynetu z każdym dniem przejmuje coraz więcej branż. O ile jeszcze kilka lat temu sieci neuronowe wydawały się być rozrywką dla dzieci, tak teraz wykorzystuje się je do tworzenia gier wideo, programów telewizyjnych, pisania tekstów itd. Z czasem trudno będzie znaleźć branżę, w której sieć neuronowa nie będzie zaangażowana. Sama sieć neuronowa jest modelem obliczeniowym, który jest zasilany terabajtami danych, z których może stworzyć coś nowego. Jeśli więc projektant musi stworzyć taką sieć do jakiegoś konkretnego zadania, moc serwerów z GPU będzie bardzo przydatna.
A to tylko powody, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl. Eksperymentowanie z pojemnością serwera to świetna zabawa. Eksplorowanie różnych programów, które nie zmieszczą się na komputerze. Możesz przydzielić część pojemności serwera, aby stworzyć wirtualne środowisko, w którym możesz eksperymentować z różnymi konfiguracjami projektowymi, układami stron internetowych lub prototypami aplikacji.
Sposoby, w jakie serwery z wydajnymi kartami graficznymi mogą pomóc w pracy projektanta, choć nie są nieograniczone, są liczne. Dzięki przyspieszonemu renderowaniu, zoptymalizowanej wydajności w edytorach graficznych i silnikach gier, serwer GPU jest potężnym narzędziem dla projektantów, które pozwala ożywić ich dzieła.
Ale najpierw musisz dokładnie wiedzieć, jakich programów użyć. W końcu dla każdego obszaru projektowania istnieje inny zestaw. Każdy z tych programów ma wymagania systemowe, więc trzeba znaleźć konfigurację serwera, która je spełnia, a nawet więcej. Pomagają w tym filtry na stronach usług hostingowych. A potem przed projektantem otwiera się zupełnie nowy świat możliwości, którego jedynym ograniczeniem będzie tylko jego wyobraźnia i sytuacja finansowa.
Dlatego też wynajęcie serwera z wydajną kartą graficzną od firmy hostingowej takiej jak Zomro jest logicznym wyborem dla projektantów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i pozostać istotnymi na współczesnym rynku pracy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.