Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Ależ emocje na meczu Widzewa Łódź z Radomiakiem Radom! Las kibiców z szalikami [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
178
zdjęć

Podopieczni Daniela Myśliwca pokonali Radomiaka 3:2. | foto Joanna Chrzanowska

Sport Stadion Widzewa Łódź był wypełniony po brzegi podczas meczu z Radomiakiem Radom. Kibice zadbali o odpowiednią oprawę meczu.

Dla łodzian było to pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością z Radomiakiem od 19 lat.

Widzew Łódź odniósł historyczne zwycięstwo

Jak podaje Łódzki Sport, od pierwszego gwizdka Widzew przejął kontrolę nad tym spotkaniem. Widzewiacy swoją dominację potwierdzili już w 18. minucie meczu, gdy rozklepali obronę Radomiaka, piękną asystą do Álvareza popisał się Imad Rondić, a Hiszpan eleganckim lobem posłał piłkę nad bramkarzem gości.

Wydawało się, że Radomiak nie ma w tym meczu nic do powiedzenia, ale w ostatniej akcji meczu piłkę głową po stałym fragmencie gry do siatki Gikiewicza skierował Rocha. Radomiak przegrywał przy Al. Piłsudskiego zatem tylko 1:2. Tylko, bo do przerwy goście zupełnie nie zasłużyli na gola.

W drugiej połowie Rondić znacznie obniżył już loty. Bośniak zaczął notować mnóstwo niecelnych podań. W 71. minucie zastąpił go Hubert Sobol. Radomiak zaczął odważniej drugie 45 minut, ale brakowało mu konkretów. Te pojawiały się po stronie Widzewa, gdy np. Silva strzelał głową na bramkę Kikolskiego, ale ten z trudem przeniósł ją nad poprzeczką.

Widzew na dwubramkowe prowadzenie wrócił w 75. minucie. Kerk dośrodkował z rzutu wolnego, z czym jeszcze obrońcy Radomiaka sobie poradzili. Piłka spadła jednak pod nogi Krajewskiego, ten huknął bez namysłu, a nogę dostawił Mateusz Żyro, czym zupełnie zmylił golkipera Radomiaka. Wydawało się, że gole w tym meczu może zdobywać już tylko Widzew, ale znowu gola z niczego zdobył Radomiak. Zaledwie dwie minuty po trafieniu Żyry do siatki Widzewa trafił Zie Quattara.

Widzew Łódź 3:2 Radomiak Radom

1:0 – Fran Álvarez 18′
2:0 – Imad Rondić 42′ (k.)
2:1 – Leonardo Rocha 45+4′
3:1 – Mateusz Żyro 75′
3:2 – Zie Quattara 77′

Widzew: Gikiewicz – Krajewski, Żyro, Ibiza, Silva – Hanousek, Álvarez, Łukowski (Kerk 70′) – Sypek (Klimek 60′), Cybulski (Gong 60′), Rondić (Sobol 71′)

Radomiak: Kikolski – Zie Quattara, Rossi, Mammadov, Jakubik – Alves (Kaput 46′), Donis, Peglow, Leandro (Jordão 76′), Guilherme (Wolski 66′) – Rocha