Ania Justyńska 9 kickboxerką w Europie

Ania Justyńska 9 kickboxerką w Europie - Zdjęcie główne

SportW Macedonii, w mieście Skopje odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu. Tam też nasza Ania zdobyła 9 miejsce!

Anna Justyńska jest zawodniczką Młodzieżowego Domu Kultury i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, na co dzień uczennicą Gimnazjum w Strzelcach. Ania, kadetka starsza w formule kick light w kategorii wagowej - 60 kg. w wyniku rywalizacji zajęła 9 miejsce.

W swojej pierwszej przedwalce trafiła pechowo na silną Węgierkę i po ciężkim boju musiała uznać jej przewagę. Jak się później okazało przeciwniczka Ani została Mistrzynią Europy. Pomimo przegranego debiutu na tak ważnej imprezie Ania powiedziała, że się nie poddaje, wyciągnęła lekcję z porażki i dalej szlifuje swoje umiejętności do kolejnych turniejów oraz zawodów.Dodajmy, że Ania jest tegoroczną wicemistrzynią Polski w kick light i kadrowiczką Polski w tejże formule.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy i zaangażowania mojej zawodniczki. Ania pokazała serducho do walki i kawał dobrego kickboxingu - powiedział trener Aleksander Grabowski.

Aby wyjechać na mistrzostwa zawodniczka odbyła 2 konsultacje z Kadrą Narodową Polski, w wyniku czego została zakwalifikowana do udziału w turnieju. Okres wakacyjny poprzedzający mistrzostwa Ania ciężko trenowała ze swoimi koleżankami i kolegami oraz trenerami klubowymi. W Mistrzostwach Europy startowało 1563 zawodniczek i zawodników z 37 krajów, w tym 150-osobowa polska kadra narodowa. Reprezentanci Polski wywalczyli 66 medali - 9 złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych w macedońskim Skopje.

- Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe i pokrycie kosztów wyjazdu, Urzędowi Gminy Strzelce, a w szczególności wójtowi panu Tadeuszowi Kaczmarkowi dodał trener Aleksander Grabowski i Mariusz Konwerski.