Astoria zwycięża w XII Turnieju o Różę Kutna [GALERIA]

Astoria zwycięża w XII Turnieju o Różę Kutna [GALERIA] - Zdjęcie główne

SportPo wczorajszym triumfie nad Stalą Ostrów Wielkopolski koszykarze Polfarmexu nie zdołali dziś znaleźć recepty na Astorię Bydgoszcz. W finale turnieju o różę podopieczni Jarosława Krysiewicza przegrali bowiem z bydgoszczanami 61-76. Najskuteczniejszym strzelcem kutnian został zdobywca 12 oczek – Michał Marek. O punkt mniej zapisał na swoim koncie Mateusz Zębski.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości, którzy po niespełna trzech minutach prowadzili w kutnowskiej hali 7-0. Niemoc rzutową Lwów przełamał dopiero Zębski, który trafił z półdystansu. Odpowiedź Astorii była jednak natychmiastowa i po akcji 2+1 ponownie odskoczyła od Polfarmexu na osiem oczek (10-2). Kutnianie starali się nie tracić dystansu do rywala. Sztuka ta udawała im się głównie dzięki celnie wykonywanym rzutom zza linii. Ostatecznie jednak pierwsza odsłona padła łupem bydgoszczan, którzy prowadzili 24-12.

Druga kwarta świetnie rozpoczęła się dla Lwów, które po trafieniach Pawlaka oraz Szweda w krótkim czasie zbliżyli się do Astorii na dystans pięciu oczek (19-24). Goście złapali jednak drugi oddech i po trzech szybkich atakach dopisali do swojego dorobku sześć kolejnych punktów, ponownie odskakując od Polfarmexu na ośmiopunktowy dystans (32-24). W końcówce z linii osobistych nie mylił się jednak Arkadiusz Kobus i to głównie dzięki jego punktom Polfarmex schodził do szatni, przegrywając nieznacznie 34-38.

W pierwszych minutach po zmianie stron goście cały czas utrzymywali się na kilkupunktowym prowadzeniu. Waleczni kutnianie nie złożyli jednak broni i cały czas uparcie dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie rezultatu. W połowie odsłony wciąż postało jednak do obrobienia sześć oczek (39-45). Niestety w kolejnych akcjach ręka nie zadrżała gościom, którzy na dwie minuty przed zakończeniem kwarty wysforowali się na czternasopunktowe prowadzenie 55-41. W końcówce Lwy zdołały co prawda odrobić cztery oczka, ale do decydującej o zwycięstwie kwarty przystępowali, przegrywając 48-58.

Ostatnie dziesięć minut spotkania upłynęło pod znakiem wyrównanej gry. Przewagą jaką wypracowali sobie goście w pierwszych odsłonach okazała się wystarczająca do odniesienia przekonywującego zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Astorii 76-61. Tym samym drużyna z Bydgoszczy zwyciężyła w XII Turnieju o Różę Kutna. Na najniższym stopniu podium zameldowali się natomiast zawodnicy z Warszawy, którzy w spotkaniu o trzecie miejsce pokonali Stal Ostrów Wielkopolski 65-62.

Polfarmex Kutno – Astoria Bydgoszcz 61-76 (12-24, 22-14, 14-20, 13-18)

Polfarmex: Marek 12, Zębski 11, Tradecki 9, Pawlak 9, Szwed 6, Kobus 5, Janiak 5, Sobczak 2, Antczak 2
Astoria: Gospodarek 16, Grod 15, Śpica 9, Frąckiewicz 8, Bierwagen 8, Fatz 8, Pochocki 5, Kondraciuk 4, Szyteholm 3, Korniiets 0, Barszczyk 0.