Bezzębny KS przegrywa z Nerem

Bezzębny KS przegrywa z Nerem - Zdjęcie główne

SportNie tak niedzielne popołudnie wyobrażali sobie kutnowscy kibice, którzy zdecydowali się przyjść na stadion przy ulicy Kościuszki, aby dopingować swoich ulubieńców. KS musiał bowiem uznać wyższość Neru Poddębice, przegrywając 0-1. Bramkę na wagę trzech punktów zapisał na swoim koncie Mariusz Zasada, który wpisał się na listę strzelców w 53. minucie.

Od pierwszego gwizdka oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, głównie w środkowej części boiska. Klarownych sytuacji strzeleckich było jednak jak na lekarstwo. W zespole KS-u wyraźnie dało się zauważyć brak pauzujących za kartki: Serwacińskiego i Retkowskiego.

Pierwszą groźną akcję goście z Poddębic przeprowadzili w 17. minucie. Piłka przekroczyła nawet linię bramkową, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i wynik wciąż pozostał bezbramkowy.

W odpowiedzi podopieczni Andrzeja Grzegorka stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, zakończone strzałami. Uderzenia Zagajewskiego i Kaczora nie były jednak na tyle dokładne, aby zagrozić rywalom.

Bliscy szczęścia poddębiczanie byli szczególnie w 34. minucie, kiedy po uderzeniu Owczarka, ofiarną interwencją popisał się Nawrocki, wybijając piłkę z linii bramkowej. Do przerwy kibice, którzy przybyli na kutnowski obiekt nie zobaczyli więc żadnego gola.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Goście szybko narzucili bowiem kutnianom swój styl gry i w pierwszych pięciu minutach przeprowadzili trzy groźne akcje, które mogły zakończyć się bramką.

KS był jedynie tłem dla ofensywnych poczynań gości. Kutnianie zepchnięci do defensywy mieli spory problem z opuszczeniem swojej połowy.

Przewaga gości znalazła swoje odzwierciedlenie w wyniku w 53. minucie, kiedy na indywidualny rajd zdecydował się Mariusz Zasada. Zawodnik minął kutnowskich obrońców i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce, tuż obok interweniującego Sokołowicza.

KS przebudził się dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Pierwszą groźną akcję po przerwie gospodarze przeprowadzili dopiero w 75. minucie. Uderzenie z dystansu Nawrockiego minimalnie poszybowało jednak nad poprzeczką. Podopieczni Andrzeja Grzegorka złapali drugi oddech i częściej starali się operować piłką na połowie Neru.

KS dwukrotnie był bliski wyrównania, jednak decydujące podania Góralczyka oraz Zagajewskiego nie znalazły adresata tuż przy linii bramkowej Neru. Ostatecznie kutnianie, po słabym spotkaniu musieli pogodzić się z drugą ligową porażką, ulegając Nerowi 0-1.

KS Sand Bus Kutno - Ner Poddębice 0-1 (0-0)
0-1 53' Zasada
KS: Sokołowicz - Piotr Nawrocki (68' Góralczyk), Kaczor, Padzik, Kowalczyk, Pietrow (60' Jakubowski), Marcioch, Mitura (86' Nadolski), Placek (78' Szumer), Zagajewski, Przemysław Nawrocki