Bieg na orientację po raz drugi

Bieg na orientację po raz drugi - Zdjęcie główne

SportWczoraj odbyła się druga edycja międzygimnazjalnego biegu na orientację zorganizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Kutnie.

Zawody odbyły się na terenach rekreacyjnych nad Ochnią. Do biegu przystąpiły 4 drużyny: reprezentacja Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Dąbrowicach oraz gospodarz zawodów Gimnazjum nr 1.

Uczestnicy mieli do wykonania na trasie biegu 5 zadań, które jak się później okazało nie sprawiły im większych problemów, ale za to dużo frajdy i radości. Były pytania związane z historią naszego miasta i konkursy sprawnościowe. Sprawiło to, że bieg miał charakter nie tylko sportowej rywalizacji, ale także dobrej zabawy. Każdemu dopisywał świetny humor. Zwycięzcami biegu zostali uczniowie gimnazjum nr 2. Drugie miejsce wywalczyli ex aequo uczniowie gimnazjum w Dąbrowicach i gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce zajęli uczniowie gimnazjum nr 3. Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe i ciekawe upominki.

Zawody zostały przeprowadzone w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych - "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".