"Czwórbój Lekkoatletyczny" w Aleksandrowie Łódzkim

"Czwórbój Lekkoatletyczny" w Aleksandrowie Łódzkim - Zdjęcie główne

SportW minioną środę w Aleksandrowie Łódzkim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w „Czwórboju Lekkoatletycznym” (60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal lub wzwyż, 600 m dla dziewcząt lub 1000 m dla chłopców).

Rejon powiatów; kutnowskiego, łowickiego, rawskiego i skierniewickiego reprezentowała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Dziewczęta z „Dziewiątki” tydzień wcześniej wygrały kwalifikacje do tej imprezy (zawody rozegrane były na stadionie kutnowskiego MOSiR-u), uzyskując 1248 punktów.

Ambitne zawodniczki kutnowskie w zawodach finałowych poprawiły znacznie wynik z eliminacji, zdobywając w punktacji łącznej 1296 punktów, co pozwoliło wywalczyć im brązowe medale (medal srebrny przegrały o 6 punktów).

Dodatkowo zawodniczka SP 9 Milena Budner z wynikiem 358 punktów zdobyła w punktacji indywidualnej pierwsze miejsce.

Skład zespołu dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie; Marta Budner, Aleksandra Urbańska, Paulina Poniszewska, Alicja Sobczyk, Julia Jędrzejczak, Julia Ruszkowska, Julia Bloch (rezerwowa), Weronika Gruszka (rezerwowa). Opiekunem dziewcząt był nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Kudła.