Derby nie dla Lwów

Derby nie dla Lwów - Zdjęcie główne

SportNie udało się koszykarzom Polfarmexu wywalczyć kolejnego ligowego zwycięstwa. Kutnianie musieli uznać wyższość lokalnego rywala - Księżaka Łowicz, przegrywając na własnym parkiecie 82-91. Liderem Lwów został w tym spotkaniu Jakub Fiszer, który zapisał na swoim koncie 20 oczek. Double-double wywalczył natomiast Grzegorz Grochowski, który do 12 zdobytych punktów dołożył 10 asyst.

Pierwsza kwarta spotkania rozpoczęła się od skutecznych ataków gości, którzy po niespełna dwóch minutach prowadzili 6-2. Niewielka przewaga szybko została jednak zniwelowana i już kilka chwil później z przewagi mogły cieszyć się Lwy (9-6). Odpowiedź Księżaka była natychmiastowa. Dwa razy z dystansu przymierzył Samsonowicz. Punkty zza linii dołożył również Tradecki i na trzy minuty przed końcem odsłony łowiczanie odskoczyli na trzy oczka (16-13). Ostatnie słowo w odsłonie należało jednak do podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy na pierwszą przerwą schodzili prowadząc 21-19.

Jedynie początek drugiej kwarty Lwy mogą zaliczyć do udanych. Kutnianie utrzymywali niewielką przewagę, ale cały czas czuli na plecach oddech rywala. Z czasem inicjatywa przeszła na stronę gości, którzy wykorzystując zadyszkę Polfarmexu punkt po punkcie budowali swoją przewagę (40-34). Na szczęście koszykarze z miasta róż złapali drugi oddech i po trójce Majewskiego byli blisko odrobienia większości strat. W ostatniej minucie goście nie mylili się jednak zza linii 6,75 metra i po rzutach Robaka oraz Samsonowicza to oni schodzili do szatni w lepszych nastrojach prowadząc 46-37.

Po zmianie stron niesieni dopingiem łowickich kibiców koszykarze Księżaka nie zwolni tempa i w pewnym momencie, po trafieniu Kobusa odskoczyli od Lwów na dystans trzynastu oczek (54-41). Polfarmex starał się nie tracić dystansu i mozolnie odrabiał straty. W połowie odsłony obie ekipy dzieliła już tylko różnica sześciu punktów (48-54). Gościom udało się jednak dowieźć prowadzenie do końca odsłony po której prowadzili 67-58.

Początek czwartej kwarty wlał nadzieje w serca kutnowskich fanów basketu. Lwy rzuciły się bowiem do ataku i po niespełna dwóch minutach zbliżyły się do gości na dystans zaledwie dwóch punktów (67-69). Niestety w kolejnych akcjach prym wiedli już koszykarze Księżaka i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z derbowego zwycięstwa pokonując Polfarmex 91-82.

Polfarmex Kutno - Księżak Łowicz 82-91 (21-19, 16-27, 21-21, 24-24)

Polfarmex: Fiszer 20, Majewski 13, Nowakowski 18, Krzywdziński 12, Grochowski 12 (10 as.), Matyszkiewicz 2, Poznański 4, Wiercioch 1;

Księżak: Stopierzyński 13, Samsonowicz 16, Grod 6, Ratajczak 9, Robak 14, Kobus 20, Świderski 0, Tradecki 11, Czyż 2.