Reklama

Dobra forma kutnowskiego pływaka - pomóżmy mu spełnić marzenia!

Opublikowano:
Autor:

Dobra forma kutnowskiego pływaka - pomóżmy mu spełnić marzenia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W poprzedni weekend mieszkaniec Kutna Damian Lewandowski wziął udział w Mistrzostwach Polski 15-latków w Oświęcimiu. Ciężkie treningi zaowocowały dobrymi wynikami.

Na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu zmierzyło się łacznie 509 zawodników ze 135 klubów z całej Polski. Damian startował w czterech konkurencjach i w każdej z nich pobił swoje dotychczasowe rekordy życiowe, co wpłynęło na miejsce w ogólnym rankingu: 50m stylem dowolnym z czasem 26:77, 100m stylem dowolnym z czasem 57:86, 200m stylem zmiennym z czasem 2:27.14 oraz 400m stylem zmiennym z czasem 5:08.68. W zakończonym już roku szkolnym Damian startował też w innych zawodach zarówno o randze regionalnej, szkolnej czy ogólnopolskiej sięgając po miejsca na podium zarówno indywidualnie jak i drużynowo (Grand Prix Opole, Ogólnopolski Miting Pływacki w Lipnie, Memoriał Cezarego Piórkowskiego w Płocku, Mistrzostwa Mazowasza w pływniu, I Mistrzostwa w pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów, Jubileuszowe X Zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza, Mazowieckie Igrzyska Młodzieży, Młodzieżowa Liga Sportowa).

Damian od dwóch lat jest uczniem klasy sportowej w Gimnazjum nr 8 przy Zespole Szkół nr 5 w Płocku i zawodnikiem Klubu pływackiego MZOS Płock. Dzień zaczyna treningiem o 6.00, potem szkoła, nastepnie trening popołudniowy i powrót do domu w późnych godzinach wieczornych. Taki tryb życia jest bardzo dużym obciążeniem dla tak młodego organizmu, jednak to nie przeszkadza Damianowi w spełnianiu marzeń. Bardzo wspierają go rodzice, dziadkowie i znajomi. Damian jest im wszystkim niezmiernie wdzięczny.

Niestety jest to dyscyplina dość kosztowna, codzienne dojazdy do Płocka, szkolenia, obozy, sprzęt potrzebny do treningów, odżywki czy strój startowy są bardzo drogie. Jest to duże obciążenie dla budżetu domowego, który i tak już jest napięty ze względu na chorobę mamy Damiana, która od trzech lat choruje na nowotwór. Jednak ona nie pozwala na to by syn, ze względu na jej chorobę, rezygnował z marzeń.

„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować.” Walt Disney

Dlatego też jeśli są wśród Państwa osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób wesprzeć młodego pływaka to poniżej podajemy adres strony fundacji, której Damian jest beneficjentem oraz nr konta gdzie można dokonywac wpłat.

PRZELEW BANKOWY
Wpłaty indywidualne można dokonywać na rachunek bankowy:
55 1680 1017 0000 3000 1614 5263 PLUS BANK S.A.
w tytule wpisując: Damian Lewandowski 9053

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE