Dobry występ młodziczek KKS PRO-BASKET w Płocku

Sport W dniach 2-4 października 2015 odbył się XV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. W turnieju wystartowały zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno, podopieczne Karoliny Kociurskiej - Tomczak. Dziewczęta rywalizowały z drużynami: Ursus Warszawa, MUKS 21 Płock, MUKS Unia Basket Ostrołęka, UKS Nowa Wieś.

W pierwszym spotkaniu dziewczęta spotkały się z zespołem MUKS Unia Ostrołęka.Mecz był bardzo wyrównany i zacięty, a o wyniku zadecydowała ostatnia kwarta meczu, kiedy to szala zwycięstwa przechyliła się na stronę młodych kutnianek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 34:32.

W kolejnym spotkaniu graliśmy z gospodarzem turnieju MUKS 21 Płock. Kutnowskie koszykarki rozegrały dobre spotkanie, przez cały mecz kontrolowały wynik, mecz zakończył się zwycięstwem 38:20. Najtrudniejsze zadanie czekało dziewczęta w spotkaniu o I miejsce w Turnieju z Ursus Warszawa, mecz stał na bardzo wysokim poziomie, całe spotkanie było wyrównane, rozgrywane było w szybkim tempie. Obydwie z drużyn zdobywały punkt za punkt, ostatecznie po trzeciej kwarcie był remis 13:13. Rozstrzygająca się okazała się 4 kwarta gdzie zawodniczki z Warszawy, które były dużo wyższe od naszych dziewcząt wygrały zbiórki na tablicach i ostatecznie odniosły zwycięstwo 23:17.

Ostatniego dnia turnieju kutnianki rozegrały spotkanie z drużyną UKS Nowa Wieś, które zakończyło się wynikiem 63:4. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando naszych zawodniczek, które wykazały się bardzo dobrą skutecznością i dzięki bardzo dobrej grze w obronie nie pozwoliły przeciwnikowi rzucić więcej niż 4 punkty.

Po zakończeniu meczu odbyło się oficjalne zakończenie turnieju, na którym dziewczęta zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, pucharem za zdobycie II miejsca. Najlepszą zawodniczką drużyny została kapitan naszego zespołu Gabriela Nadolska, która w całym turnieju zdobyła 29pkt, natomiast do Pierwszej Piątki Turnieju wybrana została Kinga Stasinowska, która w całym turnieju zdobyła 42 pkt.