Doskonałe występy naszych sportowców. Rekord świata Antoniego Kalińskiego

Sport Sukcesem zakończył się udział kutnian Wojciecha Jabłońskiego i Antoniego Kalińskiego w Mistrzostwach Europy Federacji WPA w wyciskaniu na ławeczce leżąc.

Zawody zostały rozegrane w dniach 21/24/11/2019 w Pabianicach z udziałem około 600 zawodników z kilkunastu państw Europy.

Wojciech Jabłoński startując w kat. wagowej do 90.0 kg. i grupie wiekowej 16-17 lat zajął pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Europy z wynikiem 130.0 kg.

Antoni Kaliński w wadze do 67.5 kg.i grupie wiekowej 65-59 lat zdobył złoty medal wynikiem 110 kg. Uzyskany wynik jest rekordem świata w tej kategorii wiekowej i wagowej. Pan Antoni startując jeszcze w tej samej konkurencji ale EQ (koszulce specjalistycznej) wywalczył drugi tytuł Mistrza Europy rezultatem 125 kg. i nowym rekordem świata.