Dublet KS-u na początek przygotowań

Dublet KS-u na początek przygotowań - Zdjęcie główne

SportZ bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze kutnowskiego KS-u, którzy rozegrali dziś aż dwa spotkania sparingowe. Zarówno zespół złożony głównie z graczy testowanych, jak i pierwszy skład pewnie wygrali swoje spotkania. Testowani piłkarze pokonali Lidera Włocławek 5-0, a pierwszy garnitur KS-u nie dał większych szans GKS-owi Bedlno, wygrywając 4-1.

W spotkaniu z Liderem Włocławek szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali głównie zawodnicy testowani, ale pierwsza połowa meczu nie była porywającym widowiskiem.

Od początku przewagę posiadania piłki wypracowali sobie goście z Włocławka. Ta jednak nie przełożyła się na sytuacje strzeleckie, których było jak na lekarstwo.

KS zaatakował śmielej dopiero po kwadransie, kiedy dwie groźne, lecz zakończone niecelnymi uderzeniami akcje, wypracował sobie Piotr Paczkowski. Wraz z upływającym czasem kutnianie systematycznie zdobywali jednak kolejne metry boiska. Na efekty mozolnie budowanej przewagi musieliśmy czekać do 43. minuty, kiedy po uderzeniu z 15 metra bramkarza Lidera pokonał Tomasz Grudzień, ustalając tym samym wynik pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron gra KS wyglądała już nieco lepiej. Kutnianie śmielej ruszyli do przodu i potrzebowali zaledwie trzech minut aby powiększyć swoje prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się dobrze znany kutnowskiej publiczności Daniel Mitura.

Z każdą kolejną akcją gra KS-u coraz bardziej się zazębiała i zyskiwała na płynności. Kutnianie wyraźnie złapali wiatr w żagle i raz za razem rozrywali szeregi obronne włocławian.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 66. minuty, kiedy w polu karnym nieustępliwością wykazał się Adrian Marcioch, ogrywając obrońców i po raz trzeci pokonując goalkeepera Lidera. Jak się później okazało nie był to ostatni strzelecki przebłysk Marciocha w tym spotkaniu. Zawodnik wpisał się bowiem na listę strzelców w 88. oraz 90. minucie, kompletując tym samym klasycznego hat-tricka i zapewniając KS-owi okazałe, pięciobramkowe zwycięstwo.

KS Sand Bus Kutno - Lider Włocławek 5-0 (1-0)

1-0 43` Grudzień

2-0 48` Mitura

3-0 66` Marcioch

4-0 88` Marcioch

5-0 90` Marcioch

KS: Sobczak - E. Padzik (Wisła Płock), P. Nawrocki (Izbica Kujawska), T.Tracz (SMS Łódź), zawodnik testowany, M. Cichacki (ŁKS Łódź), P. Michalski, T. Grudzień (Wisła Płock), P. Paczkowski (Wisła Płock), D. Mitura (Wisła Płock), P. Nawrocki (ŁKS Łódź)

zagrali również: D. Pietrow, zawodnik testowany, O. Szumer, zawodnik testowany, A. Marcioch (Jutrzenka Warta), D. Koryto (Delta Słupno).

__________________________________________________________________________________________________________

W drugim spotkaniu dnia KS, tym razem na boisku popularnej Kutnowianki, podejmował GKS Bedlno.

Tym razem na murawie zobaczyliśmy głównie zawodników pierwszego zespołu. Przewagę KS-u dało się zauważyć już do pierwszego gwizdka sędziego.

Worek z bramkami otworzył w 11. minucie Nadolski, który wykorzystując błąd defensywy rywala posłał piłkę tuż obok interweniującego bramkarza z Bedlna.

Goście swoje ofensywne poczynania ograniczali głównie do pojedynczych kontr. Po jednej z nich młodego bramkarza KS-u - Błażejczaka pokonał Klimczak, doprowadzając tym samym do remisu.

Podrażnieni taki obrotem spraw kutnianie ruszyli zdecydowanie do przodu i kolejne bramki były już tylko kwestią czasu. Na ponowne prowadzenie kutnian wyprowadził w 35. minucie Mariusz Jakubowski. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców niespełna sto osiemdziesiąt sekund później, a wynik pierwszej połowy ustalił w 42. minucie Bartosz Placek.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, chociaż wciąż stroną przeważającą byli piłkarze KS-u. Niestety podopiecznym Andrzeja Grzegorka nie udało się już sforsować bloku defensywnego GKS-u i wynik z pierwszej połowy utrzymał się już do końcowego gwizdka.

KS Sand Bus Kutno - GKS Bedlno 4-1 (4-1)

1-0 11' Nadolski

1-1 28' Klimczak

2-1 35' Jakubowski

3-1 39' Jakubowski

4-1 42' Placek

KS: Błażejczak - Placek, Kaczor, Wójcik, Bartczak, Pietrow, Dębowski, Nadolski, Jakubowski, Pacałowski, Zagajewski

zagrali również: Czekalski, Seklecki, Michalak, Krzymieniewski, Kozanecki, Olech, Szafoni