Reklama

Reklama

Duże sukcesy kutnowskich lekkoatletów. Trójka zawodników pobiła swoje rekordy życiowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UKS Dziewiątka

Duże sukcesy kutnowskich lekkoatletów. Trójka zawodników pobiła swoje rekordy życiowe  - Zdjęcie główne

Duże sukcesy kutnowskich lekkoatletów. Trójka zawodników pobiła swoje rekordy życiowe | foto UKS Dziewiątka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W minioną sobotę i niedzielę trójka lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Kutno wzięła udział w Mityngu Warszawskim 2021 - wieloboje, które odbyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Start na pewno mogą zaliczyć do udanych.

Reklama

Były to bardzo ważne zawody dla kutnowskich zawodników, ponieważ uzyskane tutaj wyniki miały ostatecznie potwierdzić ich przynależność do krajowej elity juniorów młodszych, która za miesiąc we Włocławku wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - rocznik 2004/2005).

Trzy starty, trzy rekordy życiowe. Zawodnicy zrobili co do nich należało. Julia Tulińska w siedmioboju uzyskała świetny wynik 3817 punktów (100 m ppł. – 15,63 s, skok wzwyż – 135 cm, pchnięcie kulą (3 kg) – 10,09 m, 200 m-27,21 s, skok w dal – 4,64 m, rzut oszczepem (500 g) – 25,85 m, 800 m – 2;45,97 min;s), który plasuję ją obecnie w pierwszej dziesiątce wieloboistek w kraju. 

Przemysław Gajewski poprawił rekord życiowy w pchnięciu kulą (5 kg) posyłając ją na odległość 14,41 m. Tym wynikiem Przemek raczej zapewnił sobie miejsce na imprezie mistrzowskiej. Kolejny rekord padł łupem Kornela Grzelaka, który dystans 400 m ppł. pokonał w czasie 59,25 s. Kornel  w trzecim starcie, kolejny raz poprawia rekord życiowy, jednak nie może być pewny awansu. Czwartym zawodnikiem, który może wystartować  na  Mistrzostwach Polski jest Michał Michalak, który z powodu drobnego urazu nie startował w swojej koronnej konkurencji skoku wzwyż. Jednak zarówno on jak i pozostała trójka musza poczekać do ogłoszenia oficjalnych list startowych, które Polski Związek lekkiej Atletyki opublikuje za kilka dni – podsumował starty swoich zawodników trener Jacek Kudła.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy