Duży sukces kutnowskiego judoki. Stanął na podium Pucharu Polski! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Duży sukces kutnowskiego judoki. Stanął na podium Pucharu Polski! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
3
zdjęć

Sport 16 września 2023 roku okazał się szczęśliwym dniem dla młodego judoki Ippon Kutno, Miłosza Myszkowskiego który w XIV Pucharze Polski w Sochaczewie wywalczył 3. miejsce. Jest to jeden z najlepszych turniejów judo, zjeżdżają się na niego zawodnicy z całej Polski.

Wszystkie wygrane walki przez Miłosza skończyły się w pięknym stylu przez Ippon (punkt kończący walkę).

W pierwszym starciu wygrał z bardzo dobrym zawodnikiem Bartłomiejem Barteckim z klubu Gwardia Olsztyn, nie pozostawiając złudzeń na wygraną przeciwnika. W drugiej walce zmierzył się z Gracjanem Poterała z klubu Juvenia Wrocław. Walka była emocjonująca i trwała pełny dystans, nasz zawodnik okazał się jednak lepszy w doliczonym czasie (golden score), wykonując na nim swój firmowy rzut kouchi gari.

W półfinale Miłosz uległ nieznacznie zwycięzcy turnieju, Stanisławowi Drągowi z klubu Ryś Warszawa. W walce o brązowy medal nasz zawodnik, nie tracąc nadziei po przegranym półfinale, pokonał swojego przeciwnika, Rafała Butyńskiego z klubu Shamo Ełk, w zaledwie 30 sekund.

Sukces naszego judoki jest tym bardziej powodem do dumy, że startował on w nowej dla niego kategorii wagowej do 90 kilogramów, przez co musiał zmagać się o wiele cięższymi i silniejszymi zawodnikami.

Info: nadesłane/Ippon Kutno