Dwukrotna wygrana Kadetek w lidze

Dwukrotna wygrana Kadetek w lidze - Zdjęcie główne

SportW miniony weekend Kadetki KKS Pro-Basket Sirmax Kutno rozegrały swój mecz ligowy przeciwko drużynie MUKS Bełchatów, podczas którego pokazały przewagę nad przeciwniczkami. Wygraną powtórzyły dzień później na spotkaniu wyjazdowym z zespołem ŁKS KK Szkoła Gortata Łódź.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Adama Pawłowskiego 100:31. O wyniku zadecydowała pierwsza kwarta wygrana 21:6. Wynik 30:6 w drugiej kwarcie ustawił mecz. Po zmianie stron dziewczęta kontrolowały przebieg spotkania, ostatecznie triumfując 100:31. Najwięcej punktów wśród gospodyń rzuciła Myszkowska Julia – 35 punktów ( 3x 3pkt). 20 i 17 oczek do końcowego wyniku dorzuciły odpowiednio Kozarska Justyna oraz Stasinowska Kinga. Drużyna Kadetek z bilansem 6-1 jest liderem grupy finałowej.

KKS Pro-Basket Sirmax Kutno – MUKS Bełchatów 100:31 ( 21:6, 30:6, 24:9, 25:10).

Brewińska Julia 8, Kozarska Justyna 20, Myszkowska Julia 35, Nadolska Gabriela 9, Stasinowska Kinga 17, Sikorska Zuzanna 4, Zalewska Weronika 3, Dresler Julia 2, Gołębiewska Nikola 0, Jabłońska Małgorzata

Dzień później zmierzyły się z drużyną ŁKS KK Szkoła Gortata Łódź. Mecz zakończył się wygraną dziewcząt z Kutna 79:59. 26 punktów w meczu rzuciła Myszkowska Julia a 16 do końcowego wyniku dorzuciła Siatkowska Małgorzata. Była to 4 wygrana w 11 meczach Kadetek KKS Pro-Basket Sirmax Kutno, zbierających cenne doświadczenie w lidze juniorek.

ŁKS KK SG Łódź - KKS Pro-Basket Sirmax Kutno 59:79 (22:27, 9:17, 22:14, 6:21)

Brewińska Julia 11, Kozarska Justyna 0, Myszkowska Julia 26, Nadolska Gabriela 2, Stasinowska Kinga 12, Sikorska Zuzanna 6, Gołębiewska Nikola 6, Jabłońska Małgorzata 0, Gołofit Natalia 0, Siatkowska Małgoezata 16