Emocje przy Kościuszki. Trzy punkty zostają w Kutnie

Emocje przy Kościuszki. Trzy punkty zostają w Kutnie - Zdjęcie główne

SportZ bardzo dobrej strony zaprezentowali się dziś piłkarze kutnowskiego KS-u, którzy na własnym stadionie pokonali Zjednoczonych Stryków 2-1. Bramkę na wagę zwycięstwa zapisał na swoim koncie Kamil Kobryń, który pokonał bramkarza rywali w 67. minucie.

Pierwsza połowa spotkania należała do zespołu KS-u, który od początku rzucił się do ataku i przejął inicjatywę. Niestety skuteczność piłkarzy z Kutna w decydujących momentach pozostawiała wiele do życzenia. Dobrych okazji nie wykorzystali między innymi Pietrow, Kralkowski i Kobryń. Sytuacja uległa zmianie w 28. minucie, kiedy po uderzeniu Zagajewskiego piłka obiła słupek. W polu karnym najlepiej odnalazł się jednak Pietrow, który z najbliższej odległość wpakował ją do siatki. Goście starali się odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale ich zapędy skutecznie rozbijał blok defensywny KS-u. Jedyną groźną akcję Zjednoczeni przeprowadzili w 43. minucie, kiedy po strzale Balcerka piłką minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Sobczaka. Odpowiedź kutnian mogła być natychmiastowa, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy Nawrockiemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Po zmianie stron obraz gry nieco uległ zmianie. Od początku stroną aktywniejszą byli bowiem Strykowianie, którzy starali się gonić niekorzystny dla siebie wynik. Sztuka ta udała im się w 55. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Potockiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył, dobrze znany kutnowskim kibicom - Rafał Serwaciński i uderzeniem głową doprowadził do remisu. Niespełna trzy minuty później ponownie zakotłowało się w szesnastce KS-u. Wzorowo ze swojej roli na boisku wywiązał się jednak Sobczak, który obronił uderzenie jednego ze strykowian. Wyraźnie podrażnieni takim obrotem spraw gospodarze rzucili się do ataku. Na efekty naporu kutnian musieliśmy czekać do 67. minuty, kiedy po drużynowej akcji piłkę w siatce umieścił Kobryń. Pomimo jeszcze kilku dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i z kompletu punktów mogli cieszyć się piłkarze KS-u, wygrywając 2-1.

KS Sand Bus Kutno - Zjednoczeni Stryków 2-1 (1-0)