[Foto] Lwy wciąż niepokonane

[Foto] Lwy wciąż niepokonane - Zdjęcie główne

SportTrzecie zwycięstwo w trzecim spotkaniu zanotowali dziś koszykarze kutnowskiego Polfarmexu. Tym razem podopieczni Jarosława Krysiewicza odprawili z kwitkiem Zetkama Doral Nysa Kłodzko, wygrywając we własnej hali 57-43. Najskuteczniejszymi strzelcami Lwów zostali Tomasz Wojdyła oraz Mateusz Zębski, którzy zapisali na swoim koncie po 10 punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla kutnian, którzy po dwóch seriach rzutów osobistych prowadzili 3-0. Chwilę później spod kosza nie pomylił się również Kobus i Polfarmex odskoczył od rywala na pięć oczek (5-0). Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w kolejnych akcjach zmniejszyli prowadzenie Lwów do zaledwie jednego punktu (7-6). Ostatnie słowo w kwarcie należało do Nysy, która dzięki celnemu osobistemu Lipińskiego zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i na pierwszą przerwę to goście schodzili, prowadząc 14-13.

Początek drugiej odsłony upłynął pod znakiem wyrównanej gry po obu stronach parkietu. Zawodnicy mieli jednak problem ze skutecznym wykańczaniem swoich akcji. Wynik niemal cały czas oscylował na granicy remisu i w połowie kwarty koszykarze z Kłodzka prowadzili 19-18. Na odpowiedź kutnian nie czekaliśmy długo. Z obwodu nie pomylił się Tradecki, a chwilę później akcję 2+1 zapisał na swoim koncie Zębski i na trzy minuty przed końcem odsłony Lwy ponownie prowadziły pięcioma oczkami (24-19). Goście nie złożyli jednak broni i niemal do ostatniej sekundy walczyli o korzystny wynik. Ostatecznie pierwsza połowa padła łupem podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy schodzi do szatni z dwupunktową zaliczką (28-26).

Po zmianie stron Lwy cały czas nadawały ton rywalizacji, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń i dokładając do swojej przewagi kolejne oczka. Goście z Kłodzka nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze naoliwionej kutnowskiej maszynie i systematycznie tracili kolejne punkty. Do decydującej o zwycięstwie odsłony Polfarmex przystępował z trzynastopunktową zaliczką, prowadząc 46-33.

W czwartej kwarcie Polfarmex kontynuował swój masz po trzeci ligowy triumf. Goście nie byli już w stanie złamać dwucyfrowej różnicy punktowej dzielącej obie ekipy i ostatecznie po czterdziestu minutach musieli uznać wyższość podopiecznych Jarosława Krysiewicza, przegrywając w kutnowskiej hali 43-57.

Polfarmex Kutno – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 57-43 (13-14, 15-12, 18-7, 11-10)

Polfarmex: Zębski 10, Wojdyła 10, Janiak 9, Kobus 6, Tradecki 5, Marek 5, Pawlak 3, Adamczewski 3, Szwed 2, Antczak 2, Sobczak 2

Nysa: Sanny 14, Kulon 10, Kowalski 5, Kasiński 4, Muskała 3, Weiss 2, Rutkowski 2, Jodłowski 2, Lipiński 1, Wojciechowski 0, Kliniewski 0.