[Foto] Pięć minut, które zatrzęsły Wartą

[Foto] Pięć minut, które zatrzęsły Wartą - Zdjęcie główne

SportKolejne ligowe zwycięstwo zapisali dziś na swoim koncie piłkarze kutnowskiego KS-u. Tym razem podopieczni Dominika Tomczaka odprawili z kwitkiem Wartę Sieradz, zwyciężając 2-0. Bramki dla kutnian zapisali na swoim koncie Kobryń oraz Wielgus.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg. Jako pierwsi zagrożenie pod bramką rywala stworzyli sobie piłkarze KS-u, kiedy w 6. minucie do wbiegającego w szesnastkę gości Wielgusa dokładnie podał Brochocki. Niestety strzał zawodnika KS-u minimalnie minął bramkę Warty. Na kolejne ofensywne zrywy kutnian musieliśmy czekać do 20. minuty, kiedy to w krótkim odstępie czasu dobre okazje zmarnowali Brochocki i Wielgus. Sytuacje stwarzali sobie również goście. Po jednej z nich przed utratą gola uratowało nas przytomne zachowanie Bartosza Kaczora, który głową wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej. Groźnie w szesnastce KS-u zrobiło się również w 31. minucie, kiedy piłka przetoczyła się niemal przez całą szerokość bramki, nie absorbując uwagi defensywy. Jeszcze przed przerwą kutnianie dwukrotnie stawali przed szansą pokonania Kazimierczaka. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

W pierwszych minutach po zmianie stron goście z Sieradza ruszyli mocno do przodu, spychając podopiecznych Dominika Tomczaka do defensywy. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo i już po chwili ton rywalizacji zaczęli nadawać piłkarze KS-u. Na efekty musieliśmy czekać do 65. minuty, kiedy na skrzydle rywalom urwał się Kamil Zagajewski. Zawodnik popędził w pole karne Warty i dokładnym podaniem obsłużył Kobrynia. Kutnowski defensor dopełnił jedynie formalności i precyzyjnym strzałem po dłuższym słupku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Goście nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po stracie bramki, a goalkeeper Warty po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wielgus, który wykończył akcję zapoczątkowaną przez Brochockiego. Goście starali się jeszcze nawiązać walkę, ale kutnowska defensywa skutecznie rozbijała ich ataki. Na posterunku był również czujny Sobczak, który kilkukrotnie popisał się udanymi interwencjami. Po dziewięćdziesięciu minutach z kolejnego zwycięstwa mogli cieszyć się piłkarze KS-u, którzy tym samym dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty.
KS Sand Bus Kutno -Warta Sieradz 2-0 (0-0)
1-0 65. Kobryń
2-0 70. Wielgus
KS: Sobczak – Padzik, Kaczor, Kowalczyk, Kobryń, Pietrov, Zagajewski (K. Marcioch), Wielgus (88. Dębowski), Brochocki (Skwara), A. Marcioch, Kralkowski (90. Amroziński).