Kutnowska siódemka atletów w Łodzi

Kutnowska siódemka atletów w Łodzi - Zdjęcie główne

Sport10 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w Lekkiej Atletyce.

Kutno reprezentowała na tej imprezie siedmioosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”.

Najlepsze miejsce z naszych lekkoatletów osiągnął Cezary Szymański, który w biegu na dystansie 300 m wywalczył srebrny medal z wynikiem 38,52 s, będącym nowym rekordem życiowym zawodnika. Czarek bardzo dobrze zaprezentował się także w biegu na dystansie 200 m ppł.. Debiutując na tym dystansie uzyskał czas 27,97 s, który uplasował go na czwartym miejscu (brązowy medal przegrał o 0,23 s). Dodatkowo biegnąc z kolegami w sztafecie 4x100 m wywalczyli wspólnie brązowy medal. Sztafeta „Dziewiątki” biegnąca w składzie ; Cezary Szymański, Kacper Kościelak, Filip Góreczny, Krystian Sobczyk ukończyła wyścig z czasem 50,54 s.

Bardzo blisko brązowego medalu w biegu na 600 m była koleżanka klubowa Czarka Wiktoria Michalska, która w czasie nowego rekordu życiowego 1;45,98 min;s wywalczyła czwarte miejsce. Wiktoria wystartowała także w konkursie pchnięcia kula w którym wynikiem 7,60 m zdobyła 11 miejsce.
W finale biegu na 100 m znalazł się Krystian Sobczyk, który po zaciętej walce uplasował się na szóstym miejscu w czasie 12,26 s (12,13 s w eliminacjach).
Poza wymienioną trójką dobre wyniki uzyskali także;
- Filip Góreczny – 8 w biegu na 200 m ppł. Z wynikiem 31,81 s i 10 w pchnięciu kula z wynikiem 9,20 m,
- Natalia Pawlak – 14,92 w biegu na 100 m,
- Kacper Kościelak – 4,80 m w skoku w dal i 13,17 s w biegu na 100 m.

Pecha miała Natalia Majchrzak, która na skutek bólu uda została wycofana z biegu na 200 m ppł..