Reklama

Reklama

Lekkoatleci z UKS "Dziewiątka" na Halowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 16 lut 2022 10:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W dniach 11-13.02.2022 r. na hali Uniwersytetu Rzeszowskiego były rozegrane Halowe Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Wieloboju U 18 i U 20, na które kwalifikacje zdobyła trójka wieloboistów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie.

Reklama

- Julia Tulińska (juniorka młodsza) w 5-boju,

- Kornel Grzelak (junior) w 7-boju,

Michał Michalak (junior) w 8-boju.

- Piękna impreza w nowo wybudowanej Hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego,  na którą kwalifikowało się po 12 najlepszych wieloboistek i wieloboistów w kategorii U18(rocznik 2005-2006) i U20(rocznik 2003-2004). Trudne normy kwalifikacyjne, ale także uciążliwa podróż, trwająca ok. 6 godzin sprawiły, że te mistrzostwa były dla naszych młodych zawodników nie lada wyzwaniem. Można powiedzieć, że wywiązali się z niego w sposób bardzo zadowalający – powiedział trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Mistrzostwa zainaugurowała w piątek, juniorka młodsza Julia Tulińska biegiem na 60 m ppł., który był pierwszą konkurencją w 5-boju. Zrobiła to z wysokiego C zajmując w tej konkurencji czwarte miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 9,10 s.                                                                                                           

Drugą konkurencją wieloboju był skok wzwyż, który nasza zawodniczka ukończyła na 11 miejscu, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 143 cm.                                                                                                                                     

W trzeciej konkurencji – pchnięciu kulą (5 kg) – Julia z powrotem wróciła do ścisłej czołówki wieloboistek i wynikiem 11,08 m zajęła trzecie miejsce w stawce dwunastu wieloboistek.                                                                           

Czwartą konkurencją 5-boju był skok w dal i ponownie rekord życiowy kutnowskiej zawodniczki i szóste miejsce z wynikiem 5,09 m.

Piąta konkurencja, kończąca zmagania wieloboistek to bieg długi na 800 m. Po ciężkiej walce zawodniczka „Dziewiątki” w czasie nowego rekordu życiowego 2;39,64 min;s  wywalczyła szóste miejsce w tej konkurencji.                                 

Po podsumowaniu wszystkich wyników 5- boju, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Julia Tulińska z wynikiem 3194 pkt. (rekord życiowy), zajęła piąte miejsce w kategorii juniorek młodszych wśród najlepszych wieloboistek kraju.

- Wspaniała walka mojej podopiecznej. W ciągu ostatnich kilku lat, systematyczna progresja wyników na imprezach rangi mistrzowskiej. Mięliśmy już 11 miejsce 8 i 7, przyszedł czas na 5. Muszę dodatkowo pochwalić zawodniczkę, że  gdyby nie nadciągnięcie więzadła stawu skokowego lewej nogi (noga odbijająca do skoku wzwyż), która na prawie trzy tygodnie przed mistrzostwami wykluczyła Julkę z normalnego treningu medal brązowy był bardzo prawdopodobny. Ale co się odwlecze, to nie uciecze – podsumował występ swojej zawodniczki trener UKS Jacek Kudła.

Drugi i trzeci dzień mistrzostw to starty naszych dwóch 7-boistów w kategorii wiekowej U20. Zmagania w pierwszym dniu zaczęły się od biegu płaskiego na 60 m. Obydwaj kutnowscy zawodnicy ustanowili w nich rekordy życiowe; Kornel Grzelak 7,80 s (8 wynik) i  Michał Michalak 8,00 s (10 wynik).              Druga konkurencja  wieloboju skok w dal i ponownie dwa rekordy życiowe; Kornel 6,21 m ( 3 lokata w konkurencji) i Michał 5,66 m (10 lokata w konkurencji).                                                                                                                          Po kilkudziesięciu minutach przerwy trzecia konkurencja, czyli pchnięcie kulą   (6 kg) w których nasi zawodnicy uzyskali; Michał  10,74 m (8 wynik), Kornel 10,68 (9 wynik).                                                                                                           

Pierwszy dzień 7-boju kończył skok wzwyż. W tej konkurencji bardzo dobrze wypadł Michał Michalak, który wynikiem 180 cm  wyrównał swój rekord życiowy i zajął 3 miejsce w konkurencji. Nie udał się start w skoku wzwyż Kornelowi Grzelakowi, który z wynikiem 159 cm był 10 w tej konkurencji.

Po pierwszym dniu zawodów nasi zawodnicy zajmowali 8 i 9 miejsce.

Drugi dzień zmagań wieloboistów zaczyna się od biegu płotkarskiego na 60 m. Rekord życiowy na tym dystansie ustanowił Kornel z wynikiem 9,48 s (8 m). Minimalnie gorzej wypadł Michał, który uzyskał czas 9,51 s  (9 m).                            Szósta  konkurencja wieloboju to skok o tyczce, w której kutnowscy wieloboiści mają bardzo małe doświadczenie (drugi start na zawodach). Bardzo boleśnie odczuł to Michał Michalak, który nie zaliczył w konkursie żadnej wysokości i  nie zdobył w tej konkurencji punktów. Więcej szczęścia miał Kornel Grzelak, który uzyskał 8 wynik i wynikiem 2,80 cm ustanowił nowy rekord życiowy.

Siódma konkurencja wielobojowa na hali to bieg na 1000 m. 

Dobrą passę występów podtrzymał Kornel Grzelak, który finiszował na drugim miejscu w czasie bardzo dobrego rekordu życiowego 2;55,38 min;s. Rekord życiowy poprawił także Michał Michalak, uzyskując czas 3;23,39 min;s (10 m).

W podsumowaniu wieloboju męskiego w kategorii U20 kutnowscy juniorzy zajęli; Kornel Grzelak – 8 miejsce z wynikiem 3898 punktów, Michał Michalak – 10 miejsce z wynikiem 3321 punktów.

- Trudny debiut wielobojowy naszych zawodników na mistrzowskiej imprezie. Mimo jednej poważnej i kilku drobniejszych wpadkach, ich start trzeba zaliczyć do bardzo udanych. 8 i 10 miejsce wśród najlepszych wieloboistów w kraju w kategorii juniora (U 20) w imprezie gdzie do ostatniej chwili walczyli o prawo startu  w stawce 12 najlepszych polskich juniorów ma swoją wagę  – podsumował występy swoich zawodników trener Jacek Kudła.

Podczas rozgrywania rzeszowskich mistrzostw, miła wiadomość nadeszła z Torunia, gdzie 12.02.2022 r.  rozgrywane były Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Masters, w których zawodnik naszego klubu Janusz Kurpiewski zdobył wice mistrzostwo Polski w kategorii U 65 w biegu na 3000 m. Pan Janusz, który z zawodu jest lekarzem (znany kutnowski ortopeda),  czasem 13;13,30 min;s (rekord życiowy) zdobył także tytuł Mistrza Polski wśród lekarzy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy