Lwy rozbiły Nysę

Sport Świetne spotkanie rozegrali dziś koszykarze KKS-u, którzy w ramach rozgrywek I ligi pokonali Zetkama Doral Nysa Kłodzko aż 102-67. Najskuteczniejszym Lwem został Bartosz Majewski, który zapisał na swoim koncie 31 punktów. Double-double uzbierali natomiast Grzegorz Grochowski (19 pkt., 14 as.) oraz Tomasz Krzywdziński (15 pkt., 12 zb.)

Pierwsze minuty spotkania padły łupem Lwów, które zbudowały sobie kilkupunktową przewagę (8-2). Prowadzenie utrzymywało się w kolejnych akcjach, ale kutnianie cały czas czuli oddech rywala na swoich plecach. W połowie odsłony po akcji 2+1 w wykonaniu Nowickiego goście co prawda zbliżyli się do KKS-u na trzy punkty, ale odpowiedź kutnian była natychmiastowa. Z dystansu nie pomylił się Grochowski oraz Majewski i przewaga Lwów ponownie wzrosła (19-14). W końcówce Nysa odrobiła nieco dystansu, ale na pierwszą przerwę w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Jarosława Krysiewicza prowadząc 22-18.

KKS kontynuował skuteczną grę również w drugiej odsłonie. Już na początku kwarty koszykarze z miasta róż zaliczyli run 7-0 odskakując od gości z Kłodzka na jedenaście oczek (29-18). Dwucyfrowe prowadzenie utrzymało się niemal do końca pierwszej połowy. Goście zdołali je przełamać dopiero w końcówce, kiedy z linii rzutów osobistych dwukrotnie nie pomylił się Zagórski (39-47). Do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 49-41 na korzyść kutnian.

Po zmianie stron Lwy kontrolowały bezpieczną przewagę, systematycznie dokładając do niej kolejne punkty. Na minutę przed zakończeniem trzeciej odsłony, po kolejnej już trójce Grochowskiego KKS prowadził już różnicą piętnastu oczek i praktycznie przypieczętował swoje kolejne ligowe zwycięstwo (69-54).

Decydująca kwarta była już tylko formalnością, tym bardziej, że goście razili nieskutecznością. Pierwsze punkty w odsłonie koszykarze z Kłodzka zdobyli dopiero po ponad czterech minutach. W tym czasie Lwy poprawiły swój dorobek o trzynaście oczek i wysforowały się na dwudziestosześciopunktowe prowadzenie (82-56). Kanonada rzutowa w wykonaniu kutnian trwała w najlepsze, a goście byli jedynie tłem dla rozpędzonych Lwów. Ostatecznie po dosyć jednostronnym spotkaniu KKS ograł Nysę 102-67.

KKS Pro Basket Kutno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 102-67 (22-18, 27-23, 20-15, 33-11)

KKS: Fiszer 5, Majewski 31, Nowakowski 19, Krzywdziński 15 (12 zb.), Grochowski 19 (14 as.), Matyszkiewicz 2, Poznański 11, Wiercioch 0

Nysa: Kutta 0, Kowalski 0, Wojciechowski 13, Bartkowiak 10, Nowicki 10, Rogalewski 0, Weiss 0, Malesa 12, Zagórski 12, Tomczak 10.