Medale kutnowskich lekkoatletów w Mistrzostwach Województwa [ZDJĘCIA]

Sport W minioną sobotę czwórka lekkoatletów UKS „Dziewiątka” Kutno wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U18 i U20 (juniorów młodszych i juniorów), które odbyły się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. – Zawody odbyły się w fatalnych warunkach atmosferycznych; przy nieustannie padającym deszczu i niskiej temperaturze. Mimo tych trudności nasi zawodnicy zdobyli aż osiem medali i uzyskali wiele dobrych rezultatów – mówi trener UKS Jacek Kudła.

Najcenniejszy medal z czwórki kutnowskich lekkoatletów wywalczyła, wieloboistka, juniorka młodsza Julia Tulińska, która została mistrzynią województwa w biegu na 100 m przez płotki z wynikiem 15,97 s. Dodatkowo Julka startowała także w konkursie skoku w dal i rzutu oszczepem; zajmując odpowiednio trzecie miejsce za skok na odległość 4,58 m i czwarte za rzut na odległość 23,53 m.

Także dwa medale zdobył miotacz, junior młodszy Przemysław Gajewski, który pchnięciem na odległość 13,63 m (najlepszy wynik w sezonie) wywalczył srebrny medal w konkursie pchnięcia kulą (5 kg). Przemek wystartował jeszcze w konkursie rzutu dyskiem (1,5 kg), w którym wywalczył brązowy medal z wynikiem 35,01 m.

Rekordzistą w ilości zdobytych medali został w kutnowskiej ekipie płotkarz, junior młodszy Kornel Grzelak który zdobył trzy brązowe medale. Dwa z nich wywalczył na swych koronnych dystansach; 110 m ppł. za wynik 16,17 s (rekord życiowy zawodnika) i 400 m ppł. za wynik 59,94 s. Dodatkowo Kornel skorzystał na absencji czołowych oszczepników i wywalczył w konkursie rzutu oszczepem (700 g) swój trzeci medal.

Czwartym medalistą w kutnowskiej ekipie był miotacz, junior Filip Góreczny, który wynikiem 11,13 m wywalczył srebrny medal w konkursie pchnięcia kulą (6 kg). Ponadto Filip poprawił wynikiem 30,55 m rekord życiowy w konkursie rzutu dyskiem (1,75 kg). Wynik ten wystarczył do zajęcia piątego miejsca.

- Grad medali, kilka rekordów życiowych i bardzo dobre wyniki uzyskane przez najstarszych, kutnowskich lekkoatletów. Biorąc pod uwagę kontuzję naszego czołowego skoczka, juniora młodszego Michała Michalaka, który był pewnym kandydatem do medalu w konkursie skoku wzwyż, przy odrobinie szczęścia ilość medali, zdobyta na tych mistrzostwach, mogła by byś dwucyfrowa. Za tydzień w mistrzostwach województwa w Łodzi wystartują młodzicy (U16). Oby poszli w ślady swoich starszych kolegów i koleżanki – podsumowuje starty podopiecznych trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.