Minimalna porażka KS-u

Minimalna porażka KS-u - Zdjęcie główne

SportZ dobrej strony na tle mocnego rywala zaprezentowali się dziś piłkarze KS-u Sand Bus Kutno, którzy na własnym stadionie podejmowali trzecioligowego Pelikana Łowicz. Niestety spotkanie zakończyło się jednobramkową porażką podopiecznych Andrzeja Grzegorka.

Od pierwszej minuty przewagę zyskali goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Pelikan nie potrafił jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Kutnianie również dążyli do strzelenia gola, ale brakowało im wykańczającego podania. Na domiar złego w 10. minucie boisko opuścić musiał jeden z zawodników testowanych, który w przypadkowej akcji złamał sobie rękę.

Pierwszą groźną akcję KS wyprowadził w 18. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Tracza minimalnie przestrzelił Paczkowski. Od tego momentu gra się wyrównała i przeniosła w środkową część boiska.

Monotonia gry została przerwana dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy Pelikan przeprowadził trzy akcje, które mogły zakończyć się bramką. Na szczęście KS miał w swoich szeregach dobrze dysponowanego tego dnia Sobczaka, który świetnymi interwencjami uchronił ich przed stratą gola.

Po zmianie stron Pelikan ostro ruszył do ofensywy, już po niespełna trzech minutach zagrażając kutnowskiej bramce. Tym razem jednak strzał głową Wawrzyńskiego minimalnie minął słupek bramki KS-u.

Z czasem, podobnie jak w pierwszej odsłonie, gra przeniosła się na środek boiska i oba zespoły miały spory problem z przebiciem się przez zasieki obronne rywala.

Impas szybciej przełamali łowiczanie, którzy wykorzystując błąd kutnowskiej obrony w 78. minucie wyszli na prowadzenie po uderzeniu Kamila Kuczaka.

KS również miał swoje okazje. Najbliżej szczęścia podopieczni Andrzeja Grzegorka byli w 65. minucie, kiedy po uderzeniu jednego z zawodników testowanych piłka obiła poprzeczkę bramki gości.

Ostatecznie Pelikanowi udało się jednak dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka i po ciekawym, wyrównanym spotkaniu mogli cieszyć się ze zwycięstwa, wygrywając 1-0.

KS Sand Bus Kutno - Pelikan Łowicz 0-1 (0-0)

0-1 78' Kuczak
KS: Sobczak - Padzik, Nawrocki, Tracz, Kaczor, Cichacki, Serwaciński, zawodnik testowany, Mitura, Zagajewski, Marcioch
zagrali również: Sokołowicz, Szumer, Retkowski, Kowalczyk, Tarnowski, Pietrow, Góralczyk, Paczkowski, Michalski, Nawrocki, Jakubowski, Koryto.