Mistrz i rekordzista Polski - sukces Antoniego Kalińskiego

Mistrz i rekordzista Polski - sukces Antoniego Kalińskiego - Zdjęcie główne

SportSukcesem zakończył się udział kutnianina Antoniego Kalińskiego w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Federacji GPC w Trójboju Siłowym.

Antoni Kaliński startując w kategorii wagowej do 67,5 kg. i grupie wiekowej (65-69 lat) brał udział w dwóch konkurencjach w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc. Zdobył Mistrzostwo Polski z wynikiem 105 kg i ustanowił Rekord Polski. A w kategorii open weteran +60 lat zdobył puchar za 2-miejsce oraz w przysiadach wywalczył Mistrzostwo Polski uzyskując rezultat 130 kg.

Jest to rezultat lepszy od Rekordu Świata, lecz nie może być uznany, ponieważ na zawodach nie było przedstawiciela Światowej Federacji GPC.