Mistrzowie z Kutna pozamiatali w Czechach

Mistrzowie z Kutna pozamiatali w Czechach - Zdjęcie główne

SportSukcesem zakończył się udział kutnian - Antoniego Kalińskiego i Łukasza Zdobiaka w Mistrzostwach Świata Federacji GPC w Trójboju Siłowym.

Zawody zostały rozegrane w dniach 18-23 września w miejscowości Trutnov (Czechy) z udziałem 520 zawodników z kilkudziesięciu państw Świata.

Antoni Kaliński startując w kat. wagowej do 67,5 kg. i kat. wiekowej 60-64 lat brał udział w dwóch konkurencjach wyciskaniu na ławeczce leżąc gdzie uzyskał wynik 110 kg. zajął pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Świata. Natomiast w martwym ciągu uzyskany 130 kg. co wystarczyło do zdobycia drugiego tytułu Mistrza Świata. Łukasz Zdobiak startował w wyciskaniu na ławeczce leżąc jako open senior w wadze do 125 kg.wyciskając ciężar 252.5 kg. wygrał tą kategorię wagową zdobywając tytuł Mistrza Świata. A próba pobicia rekordu świata tym razem się nie powiodła.