Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno w Półfinałach Mistrzostw Polski

Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno w Półfinałach Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

SportW dniach od 5 do 7 Maja drużyna młodziczek KKS Pro-Basket Kutno wzięła udział w jednym z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski U-14. Młode kutnianki, mistrzynie województwa łódzkiego trafiły do grupy VIII, gdzie spotkały się z zespołami TS Wisła Can-Pack Kraków (mistrz woj. małopolskiego – gospodarz turnieju), ULPKS Iskra Konstantynów (mistrz woj. Lubelskiego) i zawsze groźną drużyną UKS Huragan Wołomin. Pierwszego dnia turnieju zespół z Kutna spotkał się z drużyną Iskry Konstantynów.

Zwycięsko z tej potyczki wyszedł zespół z Kutna pokonując wysoko Iskrę 59:25 (13:4, 21:8, 10:9, 15:4). Spotkanie po nerwowym początku całkowicie zdominowały zawodniczki z Kutna przeważając w każdym aspekcie koszykarskiego abecadła. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się: Poniszewska Paulina zdobywczyni 8 pkt, Nadolska Gabriela, która zdobyła 12 pkt oraz Zalewska Weronika, która uzyskała double-double (12 pkt, 19 zbiórek). Cały zespół zagrał dobrze notując na swoim koncie aż 85 zbiórek.

Drugiego dnia turnieju zespół z Kutna spotkał się z gospodarzem drużyną TS Wisła Can- Pack Kraków. Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg, wielokrotnie zmieniało się prowadzenie. Obie drużyny zawzięcie walczyły o zwycięstwo, które już zapewniało awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna Wisły Kraków, która w ostatnich 2 minutach przechyliła szale zwycięstwa na swoja korzyść pokonując ostatecznie zespół z Kutna 67:61 (16:14, 11:15, 15:17, 25:15). Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się: DRESLER Julia, która zdobyła 14 pkt, NADOLSKA Gabriela 12 pkt, oraz Milena Budner 4pkt (bardzo dobra gra w obronie).

Trzeciego dnia turnieju spotkaliśmy się z zespołem UKS Huragan Wołomin. Mecz ten decydował o bezpośrednim awansie do półfinałów Mistrzostw Polski. Od początku spotkania obie drużyny sparaliżowane stawką meczu popełniały dużo błędów. Pierwsze nerwy opanowały zawodniczki Wołomina, które na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy spotkania wyszły na 7pkt prowadzenie. Szybka reakcja trenera oraz wzięty time out wprowadziły spokój i opanowanie w grę zawodniczek z Kutna, które po serii 10:0 ostatecznie po pierwszej połowie schodzą z parkietu z 3 punktowym prowadzeniem 27:24. Trzecia kwarta to kontynuacja bardzo dobrej gry zespołu. W tej części spotkania kutnianki zdeklasowały zespół z Wołomina wygrywając 17:2. Objęcie 19 punktowego prowadzenia w 3 kwarcie pozwoliło na spokojne prowadzenie meczu do ostatniej syreny. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Kutna 57:45 (11:15, 15:9, 15:2, 16:19). Wygrane spotkanie zagwarantowało awans z 2 miejsca do półfinałów Mistrzostw Polski U-14 Kobiet. Bardzo dobre zawody rozegrała Poniszewska Paulina 14 pkt, Dresler Julia 12 pkt oraz Budner Milena 4 pkt. MVP drużyny wybrana została Nadolska Gabriela.

Skład zespołu kutnowskiego: Ssieczka Edyta - 0 pkt, Jaszczak Julia - 0 pkt, Kacperska Wiktoria - 11 pkt, Gołofit Natalia - 6 pkt, Dresler Julia - 33 pkt, Poniszewska Paulina - 23 pkt, Andziak Justyna - 0 pkt, Budner Milena - 12 pkt, Zalewska Weronika - 26 pkt, Stasinowska Kinga - 15 pkt, Wojtczak Wiktoria - 5 pkt, Krawczyk Paulina - 14 pkt, Tomasik Nikola - 7 pkt, Nadolska Gabriela - 25 pkt. Trener: Karolina Kociurska - Tomczak.

Awans do półfinałów Mistrzostw Polski to dla młodych zawodniczek z Kutna bardzo duże osiągnięcie, a zarazem ogromna motywacja do jeszcze cięższej pracy. Każdy mecz rozegrany na szczeblu centralnym to kolejne cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości. Spotkania półfinałowe Mistrzostw Polski U-14 podopieczne trener Karoliny Kociurskiej – Tomczak i Adama Pawłowskiego rozegrają w dniach 26-28 maja, natomiast już w najbliższą środę w siedzibie PZKosz odbędzie się losowanie czterech grup półfinałowych oraz organizatorów tych turniejów.