Mocny akcent kutnowskich judoków

Mocny akcent kutnowskich judoków - Zdjęcie główne

SportMocnym akcentem rozpoczęli nowy sezon startowy judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego"IPPON" MDK Kutno. W rozegranym w miejscowości Kowala (koło Radomia), IV Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików, 14-osobowa ekipa z naszego miasta wywalczyła aż 9 medali: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe oraz cztery punktowane V miejsca.

Turniej zgromadził na starcie blisko 300 judoków z 6 województw: mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Najcenniejsze medale wywalczyli w grupie wiekowej U-11 Iga Kołaczyńska (-40 kg) i Hubert Pisera (-46 kg), którzy odnieśli po cztery zwycięstwa. Zarówno Iga jak i Hubert wykazali się ogromną ambicją i wolą walki oraz dużymi jak na swój młody wiek umiejętnościami technicznymi. Bardzo dobrze zaprezentowali się też zdobywcy trzecich miejsc: Dawid Ziółkowski (-46 kg) i Jakub Kacalak (-60 kg), którzy w silnie obsadzonych kategoriach wagowych wywalczyli miejsca na podium.

W najbliższym czasie podopiecznych trenerów Maciej Kisielińskiego i Jacka Wasiaka czekają starty w Łodzi, następnie w wielkim międzynarodowym turnieju Warsaw Judo Open w Warszawie oraz w Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu.

Wyniki zawodników UKS ,,IPPON" MDK Kutno na IV Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Kowali k/Radomia:
- Iga Kołaczyńska - I miejsce (U-11; -40 kg)
- Hubert Pisera - I miejsce (U-11; -46 kg)