Niespodziewane zwycięstwo koszykarzy KKS Pro-Basket Kutno w Rozgrywkach 2 Ligi Męskiej - Zdjęcie główne

SportTrzecie zwycięstwo w Rozgrywkach 2 Ligi Męskiej odnieśli koszykarze KKS Pro-Basket Kutno podejmujący u siebie w minioną niedzielę zespół KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny kutnowskiej 100:78 (26:21 22:25, 25:13, 17:19). Przed tym spotkaniem zespół gości znajdował się na czwartej pozycji w tabeli ( KKS Pro-Basket – 11 miejsce).

Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie. Obie drużyny grały otwartą koszykówkę, z dużą ilością rzutów za 3 punkty. Świadczy o tym wysoki wynik po pierwszej połowie 48:47. Przełamanie nastąpiło na początku trzeciej kwarty, w której to zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Skowrona odskoczył na dwucyfrową przewagę punktową. Goście próbowali jeszcze zniwelować straty lecz dobrze dysponowani tego dnia zawodnicy KKS Pro-Basket Kutno nie poddali się i ostatecznie triumfowali nad drużyną z Bielska Podlaskiego 100:78. Setny punkt w spotkaniu rzucił Arkadiusz Kobus ( łącznie 26 punktów w meczu, 4/9 za 3, 8 zb, 7 as.) po przechwycie i asyście Januarego Sobczaka ( 19 pkt , 7 as). 22 punkty do wyniku dorzucił Szymon Pawlak ( 6/12 zza łuku). Warto dodać, że aż 6 zawodników z drużyny kutnowskiej zanotowało podwójną zdobycz punktową.

Punktowali:

Kowalewski Michał 1, Pruefer Filip 10, Stopierzyński Hubert 10, Pawlak Szymon 22, Pogoda Damian 2, Arkadiusz Kobus 26, January Sobczak 19, Kacper Grzesiowski 10, Robert Rejniak 0, Maciej Poznański 0, Jakub Łukasiewicz 0, Mateusz Ćwirko – Godycki 0,

Kolejne spotkanie drużyna rozegra 20 listopada o godzinie 16:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie z zespołem AZS UMCS Lublin.