Nieudany wyjazd do Leszna

Nieudany wyjazd do Leszna - Zdjęcie główne

SportRozgrywki I ligi koszykówki wkraczają w decydującą fazę. Niestety nie jest ona szczęśliwa dla podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy po sobotniej porażce z GKS-em Tychy również i tym razem musieli uznać wyższość rywala, przegrywając z Polonią Leszno 62-73. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Kamil Chanas, który zapisał na swoim koncie 21 oczek. W zespole Lwów 14 punktów zdobył Damian Janiak.

Pierwsze akcje spotkania padły łupem gospodarzy, którzy grając skutecznie zarówno w ataku jak i obronie prowadzili po niespełna czterech minutach różnicą dziesięciu oczek (14-4). Kutnianie starali się gonić wynik. Brakowało im jednak skuteczności. Z tą problemów nie mieli gospodarze, którzy po trafieniu Chanasa na 2:50 minuty przed zakończeniem kwarty zyskali dwanaście oczek przewagi (20-8). Wysokie prowadzenie lesznian utrzymało się do końca odsłony, po której wicelider rozgrywek prowadził 24-14.

Od początku drugiej kwarty Polonia kontynuowała dobrą grę. Gospodarze zaliczyli run 8-0 i mogli się cieszyć z 18-punktowej zaliczki (32-14). Wraz z upływem kolejnych minut gra Faramceutów wyglądała już nieco lepiej i kiedy po zdobyciu sześciu kolejnych oczek kutnianie odrobili część stat (36-23), nadzieje kutnowskich kibiców odżyły. Niestety iskierka zgasła równie szybko, jak się pojawiła i do szatni w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Łukasza Grudniewskiego, prowadząc 42-26.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała. Inicjatywa leżała jednak po stronie gospodarzy, którzy utrzymywali bezpieczną przewagę (48-33). Lwy wciąż miały spory problem z wykorzystywaniem akcji rzutowych i w połowie kwarty przegrywały już 35-53. Ostatecznie do decydującej o zwycięstwie odsłony Polfarmex przystępował ze stratą dziewiętnastu oczek (45-64).

W czwartej kwarcie drużyna Polonii potwierdziła jedynie, że w środowy wieczór była zespołem lepszym i po czterdziestu minutach to ona mogła cieszyć się z przełamania fatalnej passy pięciu spotkań bez zwycięstwa, wygrywając 73-62.

Polonia Leszno – Polfarmex Kutno 73- 62 (24-14, 18-12, 22-19, 9-17)

Polonia: Chanas 21, Kobel 11, Milczyński 10, Kaczmarzyk 8, Sanny 8, Wrona 7, Sirijatowicz 4, Trubacz 4, Krajewski 0, Krukowiak 0, Rostalski 0;

Polfarmex: Janiak 14, Marek 13, Wojdyła 13, Pawlak 6, Zębski 5, Kobus 4, Szwed 4, Antczak 3, Tradecki 0, Ćwirko-Godycki 0.