Ogromny sukces sportowy kutnowskich lekarzy

Ogromny sukces sportowy kutnowskich lekarzy - Zdjęcie główne

Sport6-10 września w Zakopanem odbyły się jubileuszowe XV Letnie Igrzyska Lekarskie w których uczestniczyło ponad sześciuset medyków z całego kraju.

Rywalizacją objętych zostało 16 dyscyplin sportowych a zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Patronat nad imprezą sprawowała Naczelna Izba Lekarska, Gazeta Lekarska i Polski Komitet Olimpijski.

W zawodach po raz kolejny uczestniczyli lekarze z Kutna znani nam już z sukcesów kolarskich odniesionych w poprzedniej edycji imprezy. W tym roku było trochę inaczej. Oprócz wysokich not w konkurencjach rowerowych nasi lekarze stanęli na podium także w innych dyscyplinach.

Znakomicie zaprezentował się dr. Maciej Misztal – kardiolog z Kutna , zdobywając w trakcie Igrzysk łącznie siedem medali. Złote medale dr. M. Misztal wywalczył w kolarstwie górskim MTB oraz w swojej koronnej konkurencji – triatlonie.

Kolejne złote krążki kardiologowi z Kutna zapewnił udział w biegu na 1500 i 5000m oraz cross country.
Oprócz powyższych sukcesów dr. Misztal może pochwalić się dwukrotnym miejscem na podium wywalczonym w jeździe indywidualnej na czas oraz w kolarstwie szosowym, w których to konkurencjach zdobył dwa srebrne medale.

Istotny jest fakt iż w kolarstwie szosowym zawodnicy ścigali się z pominięciem kategorii wiekowych co dodatkowo podnosi rangę osiągniętego w tej konkurencji wyniku.

W Igrzyskach , podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczył także dr. Jerzy Gołąb który również może pochwalić się znacznymi osiągnięciami. Lekarz wywalczył srebrny medal w kolarstwie górskim – MTB oraz dwa medale w konkurencjach lekkoatletycznych.

Oprócz wysokiego miejsca w kolarstwie górskim dr. J. Gołąb zdobył bowiem srebrny medal w rzucie dyskiem i stanął na podium - zdobywając brązowy medal w konkurencji pchnięcia kulą.
Uzyskał także bardzo dobry , dający mu czwarta lokatę, wynik w jeździe indywidualnej na czas.

Lekarzom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych latach.